Zlato vede! To investiční tedy určitě!

Kategorie: Stavba
Volba správného investičního nástroje je v současné době mnohem důležitější než kdykoliv před tím. Dokáže totiž ochránit naše úspory před znehodnocením inflací!
Investiční zlato je v tomto ohledu jasným favoritem. Hned z několika důvodů. Prvním je obzvláště v dlouhodobém horizontu stálá cena zlata. Ta se v podstatě nezvyšuje ani nesnižuje, díky čemuž zlato dobře odolává inflaci, kterou pociťujeme na každém kroku. Závratných výšin dosahují ceny energií, nemovitostí a pohonných hmot. Zdražují ale i potraviny, obuv a oblečení. Jedno ale nezdražuje, a to právě zlato.

Nulové DPH

Ve prospěch zlata coby investičního nástroje však hovoří i další faktory, mezi nimiž je třeba nulové DPH. 21 procent, o něž se vám navýší další investiční nástroje, jako jsou nemovitosti, umělecká díla, ale i stříbro a diamanty, tak zůstane ve vaší kapse. Zlato navíc snadno prodáte. Ve kterékoliv měně kdekoliv na světě.

V jaké formě zlato nakoupit?

Na výběr máte zlaté mince, dukáty a slitky z portfolia některé ze švýcarských rafinerií. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel bohužel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.

Neplaťte za zlato víc, než musíte

To má za následek poměrně omezenou nabídku s pestrou škálou cen stanovených různými prodejci. Ty se od sebe mohou lišit i o více než deset procent. Češi tak při nákupu zlatých slitků mnohdy víc než Němci nebo Rakušané. Nákup investičního zlata se jim může zbytečně prodražit.

Prodejce volte pečlivě

Pro tak extrémní cenové rozdíly přitom neexistují racionální důvody. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu,“ vysvětluje Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. A dodává, že nestačí pouze sledovat cenu zlata na komoditní burze. Srovnávejte proto i ceny prodejců a nakupujte u takových, kteří jsou levní a na trhu působí již několik let. Oplatí se vám to i při nákupu menších slitků.


25.11.2021

Doporučené odkazy

M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...

Doporučené články

Dobré pracovní oblečení užijete i na zahradě

Pracovní oblečení se rozhodně nenosí pouze do práce, tedy do zaměstnání. Šikovné montérky se spoustou kapes a pohodlné tričko užijete i doma, když se pustíte do nějaké kutilské činnosti, nebo se vydáte pracovat na zahradu. Češi jsou milovníci chat a zahrádek. Rádi zde ...

celý článek
Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu broskví pro celou rodinu?

Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu? Kadeřavost broskvoní je častým problémem, který řeší nejeden zapálený zahrádkář. Důležitým faktorem je hlavně prevence v podobě včasného ošetření stromů. Kdy a jak zakročit a ochránit svou ...

celý článek
Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy