Terasa na zahradu patří

Kategorie: 0

Vybudovat na zahradě terasu není sice vždy úplně snadné, nicméně obvykle se tento krok majitelům pozemku vyplatí.

Nejenže takto získají místo ke konání zahradních večírků, potažmo venkovní jídelnu či odpočívárnu, ale ještě si tak zvednou i cenu své parcely.

Vybudovat na zahradě terasu není sice vždy úplně snadné, nicméně obvykle se tento krok majitelům pozemku vyplatí.

Nejenže takto získají místo ke konání zahradních večírků, potažmo venkovní jídelnu či odpočívárnu, ale ještě si tak zvednou i cenu své parcely.

Je dřevo nejlepší?

Jak se to vezme. Hodně lidí na něj nedá dopustit. Konec konců, jde o naturální materiál, který prostě v přírodě vypadá dobře, a tudíž dokáže zapadnout prakticky do každého typu zahrady.

Konkurence ve formě betonu však má také co nabídnout. Hlavní předností betonové dlažby je samozřejmě odolnost jak proti klimatickým změnám, tak také vůči mechanickému poškození. Dobře položená dlažba z betonu může fungovat bez jakýchkoliv větších oprav klidně i několik desetiletí.

Dřevo si o takové houževnatosti může nechat jenom zdát, avšak i přesto mu valná část lidí dává přednost právě před betonem. A je k tomu dost důvodů.

Předně velkou roli hrají vizuální kvality. Dřevo vypadá prostě dobře a ve své kategorii nemá konkurenci. Rovněž je příjemné na dotek, což je pro podlahu zásadní vlastnost. Zatímco beton studí, dřevo příjemně hřeje.

Navíc se s ním o dost lépe pracuje. Kvůli podlaze z betonu je často potřeba zarovnávat pozemek, což v případě dřevěné podlahy není vůbec nutné. Je však nezbytné disponovat vhodnými nástroji.

Co je potřeba?

Když pomineme základní nástroje typu pila, kladivo a hřebíky, je vhodné pro budování dřevěné terasy rovněž sehnat rektifikační terče. Díky nim není v případě svažitějšího terénu nutné použít bagr. Když se terče správně použijí, je možné terasu postavit i na prudkém svahu.

Obdobně důležité jsou i distanční podložky, které umožňují dřevu lépe schnout a bez nerezových vrutů se už nedá obejít vůbec. Tyto a celou řadu dalších věcí nutných ke stavbě je možné koupit kupříkladu v Gardina.cz.

 

Terasu si můžete také vylepšit novým zahradním nábytkem. Velmi oblíbené jsou sestavy s čalouněním, které je třeba schovat pod stříšku. Dávejte si však pozor, aby na výrobu takovéhoto čalouněného nábytku byly použity kvalitní průmyslové nitě u byly a odolné textilie. Jedině tak vám nábytek vydrží dlouho jako nový. Dáte-li přednost dřevěnému nábytku, vybírejte takový, jež vydrží i ve vlhku, jinak budete každé jaro trávit jeho natíráním. 


22.6.2022

Doporučené odkazy

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...

Doporučené články

Dobré pracovní oblečení užijete i na zahradě

Pracovní oblečení se rozhodně nenosí pouze do práce, tedy do zaměstnání. Šikovné montérky se spoustou kapes a pohodlné tričko užijete i doma, když se pustíte do nějaké kutilské činnosti, nebo se vydáte pracovat na zahradu. Češi jsou milovníci chat a zahrádek. Rádi zde ...

celý článek
Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu broskví pro celou rodinu?

Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu? Kadeřavost broskvoní je častým problémem, který řeší nejeden zapálený zahrádkář. Důležitým faktorem je hlavně prevence v podobě včasného ošetření stromů. Kdy a jak zakročit a ochránit svou ...

celý článek
Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy