Investiční komodita, co může fungovat i jako dárek

Kategorie: Pasivní domy
Ne všichni jsou spokojeni se svou mzdou, což vede hodně lidí k tomu najít si brigádu, případně dokonce nějakou další práci na zkrácený úvazek. Nejedná se však o jediné možnosti, jak si legálně přijít k penězům navíc. Ještě můžete investovat.

Zlato je pro každého

Investovat můžete teoreticky takřka do čehokoliv budete chtít, nicméně pokud jde o vaše první krůčky v oboru, určitě byste se měli snažit našlapovat co nejopatrněji. V opačném případě můžete o investované peníze snadno přijít.

Je dobré kupovat pouze stabilní komodity, které sice nejsou tak výhodné z pohledu výdělku, na druhou stranu však na nich jen málokdy proděláte. Jednou z takovýchto komodit je i zlato.

Každé malé dítě ví, že jde o vzácný kov, ze kterého se vyrábějí šperky, případně i elektronické součástky. Velká poptávka zaručuje jeho stabilitu na akciových trzích. Nejde o nic vyloženě levného, nicméně třeba takové investiční zlaté mince si může dovolit každý, kdo umí alespoň trochu šetřit.

Na rozdíl od mnohem hodnotnějších cihliček jsou zlaté penízky cenově mnohem dostupnější, a tudíž vhodné i pro investory zelenáče.

Krásný prezent

I přesto, že zlatou cihličkou určitě nikoho neurazíte, jako dárky pro muže i ženy se přeci jen více používají mince. A to už jen kvůli jejich ceně. Ony ovšem navíc vypadají i mnohem lépe.

Často jsou obdařeny rozličnými ozdobnými rytinami typu znamení zvěrokruhu, ale mohou rovněž obsahovat i jména z českého, potažmo slovenského kalendáře, titul nebo třeba datum prvního setkání.

Zdobená mince dokáže obdarovanému zpříjemnit jeho svátek, narozeniny, výročí svatby, úspěšné odmaturování či jiné důležité životní jubileum, respektive událost.


1.11.2021

Doporučené odkazy

ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"

Doporučené články

Dobré pracovní oblečení užijete i na zahradě

Pracovní oblečení se rozhodně nenosí pouze do práce, tedy do zaměstnání. Šikovné montérky se spoustou kapes a pohodlné tričko užijete i doma, když se pustíte do nějaké kutilské činnosti, nebo se vydáte pracovat na zahradu. Češi jsou milovníci chat a zahrádek. Rádi zde ...

celý článek
Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu broskví pro celou rodinu?

Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu? Kadeřavost broskvoní je častým problémem, který řeší nejeden zapálený zahrádkář. Důležitým faktorem je hlavně prevence v podobě včasného ošetření stromů. Kdy a jak zakročit a ochránit svou ...

celý článek
Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy