Investiční komodita, co může fungovat i jako dárek

Kategorie: Pasivní domy
Ne všichni jsou spokojeni se svou mzdou, což vede hodně lidí k tomu najít si brigádu, případně dokonce nějakou další práci na zkrácený úvazek. Nejedná se však o jediné možnosti, jak si legálně přijít k penězům navíc. Ještě můžete investovat.

Zlato je pro každého

Investovat můžete teoreticky takřka do čehokoliv budete chtít, nicméně pokud jde o vaše první krůčky v oboru, určitě byste se měli snažit našlapovat co nejopatrněji. V opačném případě můžete o investované peníze snadno přijít.

Je dobré kupovat pouze stabilní komodity, které sice nejsou tak výhodné z pohledu výdělku, na druhou stranu však na nich jen málokdy proděláte. Jednou z takovýchto komodit je i zlato.

Každé malé dítě ví, že jde o vzácný kov, ze kterého se vyrábějí šperky, případně i elektronické součástky. Velká poptávka zaručuje jeho stabilitu na akciových trzích. Nejde o nic vyloženě levného, nicméně třeba takové investiční zlaté mince si může dovolit každý, kdo umí alespoň trochu šetřit.

Na rozdíl od mnohem hodnotnějších cihliček jsou zlaté penízky cenově mnohem dostupnější, a tudíž vhodné i pro investory zelenáče.

Krásný prezent

I přesto, že zlatou cihličkou určitě nikoho neurazíte, jako dárky pro muže i ženy se přeci jen více používají mince. A to už jen kvůli jejich ceně. Ony ovšem navíc vypadají i mnohem lépe.

Často jsou obdařeny rozličnými ozdobnými rytinami typu znamení zvěrokruhu, ale mohou rovněž obsahovat i jména z českého, potažmo slovenského kalendáře, titul nebo třeba datum prvního setkání.

Zdobená mince dokáže obdarovanému zpříjemnit jeho svátek, narozeniny, výročí svatby, úspěšné odmaturování či jiné důležité životní jubileum, respektive událost.


1.11.2021

Doporučené odkazy

M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Začínáte s investováním? V tom případě dejte své peníze do zlata

Finančně si můžete přilepšit mnoha způsoby. Někdo třeba chodí na brigády, další zase zkouší vydělat si sázením na různá sportovní utkání. Existuje i další cesta, a sice investice. Stejně jako sázení nejde o žádnou jistotu a také v tomto případě budete muset ...

celý článek
Vykouzlete romantickou atmosféru díky krbu dle vašich představ

  Jestliže jste někdy měli možnost strávit pár hodin u zažehnutého krbu, jistě jste poznali, že je u něj nezaměnitelně. Lidem jako by se rozvazovaly jazyky, srdce se otevírají, atmosféra je uvolněná, je nám v drtivé většině případů velmi příjemně. Proč ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy