Pergola je na zahradu ideální

Kategorie: 0

Na to, jak si zařídit zahradu, má snad každý člověk krapánek jiný názor. Někdo by rád pěstoval petúnie a další okrasné květiny, jiní by na druhou stranu ze zahrady raději udělali malý zábavní park pro děti s kolotočem a trampolínou.

Alespoň část z toho jednou realizuje docela dost majitelů zahrad, nicméně skoro každý si na svém zeleném plácku vyrobí nějakou formu venkovního posezení.

Nábytek není všechno

Základem je samozřejmě nábytek, jelikož na něčem se sedět musí. Ten se dá sehnat i poměrně levně. Třeba plastové vybavení stojí často jen pár stovek a je prakticky nezničitelné. Nepřijde si na něj voda a alespoň trochu lepší plast nepoškodí ani slunce.

Kdo touží po něčem přeci jen trochu reprezentativnějším, dá přednost ratanovému nábytku. Ten se rovněž může pyšnit nadměrnou odolností, ovšem na rozdíl od plastu ratan docela dobře vypadá. Takovéto vybavení je sice trochu dražší, ale v antikvariátu se dá sehnat poměrně levně.

Kvalitní střecha

Posezení určitě není dobré nechávat jen tak napospas přírodním živlům. Proto je vhodné pořídit si i střechu. Ta by měla něco vydržet a zároveň fungovat jako ochrana před deštěm, respektive otravným slunečním záření.

K tomuto účelu se dokonale hodí pergola, případně je možné vybrat si některý z moderních zahradních altánů. Obojí je velmi poptávané. Tento druh konstrukcí se dnes totiž prodává za docela solidní peníze, a to i když je na míru.

Navíc je možné tyto typy zastřešení spojit i s dalšími prvky, třeba s plotovými zástěnami. Ty jsou nejen zdobné, ale rovněž pomáhají tvořit soukromí.

Montáž svépomocí

Pergolu i altán si dnes lze objednat i jako rozložený prefabrikát, který si novopečený majitel může složit na zahradě svépomocí. Nejedná se o nic složitého.

Plány i materiál společně se spojovacími prvky jsou vždy součástí balení. Ve dvou lidech je možné altán i pergolu zkompletovat během jediného dne.


22.7.2022

Doporučené odkazy

SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"

Doporučené články

Dobré pracovní oblečení užijete i na zahradě

Pracovní oblečení se rozhodně nenosí pouze do práce, tedy do zaměstnání. Šikovné montérky se spoustou kapes a pohodlné tričko užijete i doma, když se pustíte do nějaké kutilské činnosti, nebo se vydáte pracovat na zahradu. Češi jsou milovníci chat a zahrádek. Rádi zde ...

celý článek
Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu broskví pro celou rodinu?

Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu? Kadeřavost broskvoní je častým problémem, který řeší nejeden zapálený zahrádkář. Důležitým faktorem je hlavně prevence v podobě včasného ošetření stromů. Kdy a jak zakročit a ochránit svou ...

celý článek
Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy