Zařizovací předměty - elektroinstalace

Kategorie: 0
V Domě snů bylo využito komplexního řešení elektroinstalace od společnosti Schneider Electric. Výběr jednoho dodavatele zajišťuje uživateli i elektrikářským firmám jednoduché propojení jednotlivých částí elektroinstalace a v některých případech i vzájemnou komunikaci, která může být využita i dodatečně, až po nastěhování a zabydlení uživatele.

Základní argumenty pro výběr elektroinstalace:

 • bezpečný domov
 • pohodlí, design
 • úspory elektrické energie


Podrobnější informace o jednotlivých částech elektroinstalace a nových trendech v oboru lze najít na odborném portálu www.vypinac.cz:
- vypínače a zásuvky
- výběr barev a designů, vyzkoušejte výběr barev dle fotografie interiéru
- elektroinstalace v jednotlivých místnostech budovy
- jednotlivé částí elektroinstalace
- kouřové hlásiče
- moderní datová síť (TV, internet, telefon)
- dálkové ovládání přístrojů
- inteligentní řešení pro automatizaci moderní domácnosti
- inteligentní dům a výrazné úspory nákladů


Vypínače a zásuvky
Využijte široké nabídky barevných odstínů, designů a funkcí pro zajištění komfortu, bezpečí a snížení spotřeby energií. Při zahájení příprav elektroinstalace vyberete pouze počty a funkce přístrojů, výběr barev krycích rámečků můžete přizpůsobit až při závěrečné kompletaci dle provedených maleb a dalších detailů interiéru v jednotlivých místnostech. Řada UNICA – výhody na Vaší straně.

 • zásuvky s dětskou clonkou, zásuvky s přepěťovou ochranou - detektory pohybu, stmívače, termostaty, časové a programovatelné spínače, ovládání žaluzií, meteostanice, hodiny s alarmem
 • vypínače a zásuvky v prostředí venkovních zahrad, teras či balkonů, u bazénů nebo v garážích; použití v místech, kde se může vyskytnout stříkající nebo stékající voda, která není příznivě nakloněna elektrickým přístrojům


Datová síť – TV, internet, telefon
Využívejme vymožeností dnešních technologií pro vytvoření moderní domácnosti bez velkých investic. Komplexní síť pro domácnost zabezpečuje rozvod telefonu, internetu, TV signálu, videa, hudby, kamerových systémů do všech místností a umožňuje využívat je bez ztráty kvality. Dle požadavku zákazníka lze přizpůsobit sítě LexCom Delta 8 a LexCom Home.
Základní výhody:
- datové zásuvky ve stejném designu vypínačů a zásuvek UNICA - do každé zásuvky vedou současně tři signály (TV či rádio, telefon, data); systém připravený na budoucí technologie


Kouřové hlásiče
Od 1. července 2008 platí vyhláška „O technických podmínkách požární ochrany staveb“ (zákon 23/2008 Sb.), která nařizuje vybavit nové bytové domy, rodinné domy, ale i stavby pro rodinnou rekreaci zařízením autonomní detekce a signalizace, tedy tzv. hlásiči kouře. K nejmodernějším a nejspolehlivějším produktům z této oblasti patří hlásiče kouře ARGUS.

Hlavním důvodem zpřísnění nového stavebního zákona je ochrana životů a zdraví. Podle statistik zemře při požárech téměř 70 procent lidí v nočních hodinách, protože ve spánku jsou čichové smysly člověka utlumeny. Kouřové hlásiče pracují na principu rozptylu záření na částicích kouře, a jsou proto schopny detekovat kouř dříve, než je jeho koncentrace nebezpečná lidem. Varovná zvuková i světelná signalizace tak včas zareaguje na vznikající požár. Jednotlivé typy hlásičů kouře této značky se pak liší druhem napájení, zdrojem mohou být buď baterie, nebo elektrický proud 230 V.
Výhodou produktů Argus je jejich jednoduché síťové propojení. U rozlehlejších domů je nutné zapojit více hlásičů, které mezi sebou vzájemně komunikují. To znamená, že objeví-li se kouř ve sklepních místnostech, hlásiče se postupně spustí až například do podkroví domu, kde jsou ložnice.
Kouřovými hlásiči Argus přitom mohou být vybaveny i starší domy či byty, kde již nelze jednotlivé prvky propojit klasickými elektrickými kabely. Hlásiče Argus Connect napájené bateriemi jsou mezi sebou spolehlivě propojeny pomocí zabezpečené frekvence na 868 MHz. Jakmile hlásič zjistí kouř, vyšle rádiový signál ostatním kouřovým hlásičům a ty spustí včas alarm tak, aby byl dostatek času na opuštění objektu.

Rozvody elektrické energie – rozvodnice a modulární přístroje

Systém modulárních přístrojů Domae a rozvodnic Pragma vytváří ideální kombinaci pro zabezpečení ochrany majetku i zdraví. Rozvodnice Kaedra jsou ideálním řešením pro prostory s rizikem výskytu zvýšené vlhkosti, stříkající nebo stékající vody (venkovní prostředí, bazény, sklípky, garáže, ….). Zároveň přístroje nabízí líbivý design a mnoho dalších možností pro efektivní využití energie a snížení plateb za spotřebu energií.

 • ochrana proti zkratu a přetížení (jistič)
 • ochrana před úrazem elektrickým proudem a ochrana proti požáru (proudový chránič)
 • ochrana proti blesku – ochrana proti poškození elektroniky (svodič přepětí)
 • doplňkové funkce přístrojů – zvonky, bzučáky, měření, spínání přístrojů – relé, stykač, vypínač
 • snížení spotřeby elektrické energie – ovládání osvětlení (spínací hodiny, soumrakové spínače, schodišťové automaty, detektory pohybu)


Inteligentní elektroinstalace KNX
Systém KNX je celosvětově uznávaným standardem inteligentní elektroinstalace přinášející komfortní obsluhu, jednoduché nastavení a možnou změnu všech požadovaných funkcí domu včetně zabezpečení úspor elektrické energie.
Tato inteligentní elektroinstalace eliminuje nedostatek konvenčního řešení, kde je většinou pro každou funkci použit specializovaný řídicí systém. Důsledkem je velké množství kabelů, několik jednotek pro řízení jednotlivých systémů, vysoký počet ovládacích prvků různých designů atd. Velmi složitá je i jakákoli pozdější změna systému, která se často neobejde bez zásahu do elektroinstalace. Z hlediska montáže a provozních nákladů je toto klasické řešení neefektivní a drahé. Inteligentní elektroinstalace KNX Vám naopak přináší jak komfortní obsluhu, jednoduché nastavení a možnou změnu všech požadovaných funkcí domu, tak i úspory elektrické energie.


Možnosti :

 • řízení osvětlení a stínicí techniky
 • individuální řízení teploty v místnostech
 • snímání fyzikálních veličin pomocí čidel
 • spínání zátěží a připojení běžných spínačů
 • pohodlné ovládání pomocí vícetlačítkových panelů
 • časový management
 • vzdálený přístup k systému


Použití:
Inteligentní elektroinstalace KNX je vhodná do každého nově budovaného nebo rekonstruovaného moderního rodinného domu či komerčního objektu a dovoluje jeho provoz řídit jednoduše, bezpečně, s maximálním komfortem a hlavně levněji.

 25.11.2009

Doporučené odkazy

SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Dobré pracovní oblečení užijete i na zahradě

Pracovní oblečení se rozhodně nenosí pouze do práce, tedy do zaměstnání. Šikovné montérky se spoustou kapes a pohodlné tričko užijete i doma, když se pustíte do nějaké kutilské činnosti, nebo se vydáte pracovat na zahradu. Češi jsou milovníci chat a zahrádek. Rádi zde ...

celý článek
Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu broskví pro celou rodinu?

Jak se zbavit v roce 2022 kadeřavosti broskvoní a mít bohatou úrodu? Kadeřavost broskvoní je častým problémem, který řeší nejeden zapálený zahrádkář. Důležitým faktorem je hlavně prevence v podobě včasného ošetření stromů. Kdy a jak zakročit a ochránit svou ...

celý článek
Jakou barvu do interiéru?

Jakou barvu do interiéru? Volba barvy v interiéru je velmi důležitým krokem, který není radno uspěchat. Přeci jen s vámi zvolenou barvou budete žít. Alespoň do té doby, kdy se rozhodnete překrýt ji barvou jinou. Barva v interiréru do značné míry předurčuje jeho atmosféru a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy