Montáž oken

Autor:Administrator | další galerie autora
Datum vytvoření:5.5.2013
Kategorie:Okna
Počet fotografií:4
Komentář:

Fotoreportáž z montáže oken velkých rozměrů s využitím jeřábu. V tomto případě se izolační trojsklo zasklívá do rámu přímo na stavbě. Součástí montáže je nejen náročná manipulace s velkými okny, ale i dokonalé utěsnění připojovací spáry.

Ke zdravému bydlení patří i dostatečné oslunění místností a možnost kontaktu s okolní přírodou. Je-li dům položen na úbočí s možností panoramatického výhledu, často si uživatel s podporou architekta přeje, mít tuto darovanou přidanou hodnotu k užitku dennodenně. Jedno takové místo ukazuje naše MINIREPORTÁŽ

Velkoformátová dřevěná okna musí umožňovat velmi dobrý uživatelský komfort. Ten je zajištěn nejen perfektním kováním, vhodně zvolenými parametry zasklení (obvykle izolační trojsklo) a snadností ovládání posuvných dílů. Pro teplotní stabilitu je nutné volit i odpovídající stínění rozsáhlých zasklených ploch pro letní měsíce.

Návrh takových atypických prvků vyžaduje značné erudice projektanta s nutnou vazbou na přípravu ve výrobě. Skleněná výplň se z ekonomických a technologických důvodů osazuje přímo na stavbě (transport nadrozměrných dílů a montáž ve výrobě se zpětnou dopravou na místo osazení by hrubě ovlivnila finální cenu díla.)

Nároky musí splňovat i stavební příprava: volný exteriér s únosnou plochou pro pohyb mobilního jeřábu. Prostor kolem stavby musí umožňovat bezpečný pohyb a posun velkoformátového superkřehkého materiálu – vícevrstvé okenní tabule. V lepším případě lze provádět montáž s pomocí hydraulické ruky umístěné na přepravníku skleněné výplně. Také ostění pro usazení dílu musí být pevné – staveništní díl o celkové hmotnosti nad 1 tunu (jak vidíte např. osazované okno v naší reportáži) nelze ukotvit v poddajných materiálech. Hmotnost dílu při pohybu deformuje např. polystyrenové souvrství v sendvičových stěnách. Také je nutno zvážit stavební připravenost a vhodnost montáže v harmonogramu stavby. Zkrátka je nutno pamatovat na mnoho věcí a předem promyslet celý návrh od A až do Z.

Jak si s nástrahami osazení velkoprostorového okna přímo v podmínkách dokončované stavby poradila zkušená montážní parta ze SLAVONY vidíte na těchto snímcích. Chladné počasí opožděného jara bylo nepříjemné pro manuální práci, pro lepší pohyb strojů kolem stavby byla namrzlá a tím únosnější nezpevněná zemina kolem stavby „k nezaplacení".

 

Odkazy:

Hodnocení

Hodnocení je přístupné pouze pro přihlášené uživatele.

Počet hlasů: 0

Předsazená montáž oken

Velmi často se okna montují před stavební otvor, přímo do tepelné izolace. Proto mluvíme o tzv. předsazené montáži oken.
 

celá galerie
Nejmodernější výrobní linku zprovoznila SLAVONA

V letošním roce proběhla inovace technologie výroby a jsou připraveny nové výrobky, které budou představeny v příštím roce. Díky nové výrobní lince bude postupně zvyšována kapacita výroby oken a dveří Slavona.

celá tisková zpráva
Pasivní dům s kouzlem minimalismu

Velmi vkusně a účelně koncipovaný dům, kterému sluší dřevěná bezúdržbová okna PROGRESSION. Nutné zastínění oken je řešeno exteriérovými žaluziemi. Díky velké ploše skla okna poskytují významné solární zisky v zimě.

celý popis

Články, které vás mohou zajímat

Správa nemovitostí v Olomouci a okolí

Jste majitelem domu, bytu nebo jiné investiční nemovitosti a nemáte dostatek času na její správu? Stále se vám nedaří najít vhodného nájemníka? Nestíháte efektivně řešit veškeré technické záležitosti okolo pronájmu nemovitosti? Přenechejte povinnosti profesionálům a ...

celý článek
Víkendové sruby a srubové chaty se těší velké oblibě

V posledních letech se víkendové sruby a srubové chaty těší velké oblibě. A není tu řeč pouze o prostorách pro víkendové rekreace. Řada lidí se k podobnému stylu bydlení uchyluje na stálo. A není divu. Dřevostavby mají mnoho nesporných výhod a stávají se moderním ...

celý článek
Technická správa budov

Nabízíme technickou správu budov a kompletní facility management v Praze, kde v současné době spravujeme přes 9 000 bytový jednotek. Pokud si vaše Společenství vlastníků jednotek neví rady s náročnou technickou správou bytových domů, vyzkoušejte náš facility management na ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy