Koupelny v Domě Snů

Kategorie: 0
Ten kdo vyhraje Dům Snů bude moci užívat dvě krásné koupelny, které dostaly poetické názvy: Sluníčko a Paprika. Vy se s nimi můžete seznámit prostřednictvím našeho článku, vizualizací a fotografií.

KOUPELNA SLUNÍČKO

koupelna Sluníčko 

Koupelna v prvním patře Domu Snů je zdárným příkladem, jak i na malém prostoru se dá vytvořit velmi elegantní koupelna. Toho je docíleno vybranou mozaikou od výrobce Vidrepur, která je umístěna nejen za toaletou, ale také naproti ní probíhajícím pásem ve sprchovém koutu. Podélným položení obkladu Marazzi získáme optické zvětšení koupelny. Záměrem zvolených barev bylo docílit veselé a svěží koupelny.

Dominantním a nepřehlédnutelným prvkem této koupelny je hned po otevření dveří vedle zmíněných žlutých mozaikových obkladů také velké zrcadlo. Toto zrcadlo vyplňuje téměř celou šíři stěny a sahá od rohu v podstatě až ke dveřím sprchového koutu. V něm samotném je dominantní zejména sprchová hlavice Randance Rainfall od značky Hansgrohe. Ta je při použití trojcestné podmítkové termostatické baterie také od Hansgrohe ovládána pouze ze zdi vystupujícími ovládacími prvky. Celé tělo baterie je tedy skryto právě pod obklady. Moderní koncept celého sprchového koutu doplňuje sprchová vanička známého výrobce smaltovaných van a vaniček Kaldewei.

Tento unikátní sprchový kout je od celého prostoru koupelny oddělen sprchovými dveřmi Ronal - Design Pur Light S. Ten ve svém pojetí s ostře hranatými profily a čistými plochami bezpečnostního skla odráží nejmodernější architektonické trendy minimalismu. Sprchové zástěny Pur light S tvoří v koupelně exkluzivní očistný prostor. Moderní konstrukční prvky a hladké skleněné plochy zaručují snadnou údržbu.

Koupelna je také doplněna závěsným klozetem značky Kolo - série Quattro v setu se sedátkem, který dále doplňuje moderní ráz celé koupelny. Pro jeho zavěšení a umístění splachovacího systému byl použit podomítkový instalační modul značky Geberit včetně designového splachovacího tlačítka pod sériovým označením Bolero. Vzhledem k velikosti této místnosti zde bylo umístěno pouze menší umývátko, taktéž značky Kolo.

KOUPELNA PAPRIKA

kopelna Paprika

Na zdech a podlaze této koupelny  jsou použity velkoformátové matné dlažby (Aparici), které lze použít jak na zeď, tak na podlahu Vašich koupelen.

Koupelna i přes výrazně sytou červenou barvu podlahy a obložení vany působí v kombinaci s bílými barvami zdí veselým a dynamickým dojmem a tím propůjčuje i malému prostoru příjemný výraz.

V okolí toalety a pisoáru je použita mozaika šedé barvy (Lasselsberger), která harmonicky ladí s ostatními barvami koupelny. Pokud se nebudete bát použít dynamické a pestré barvy ve své koupelně, můžete ve výsledku vytvořit originální, mladistvý a útulný prostor s neobvyklou atmosférou.

Obklady jsou samozřejmě pouze jednou ze součástí, která určuje celkový vzhled koupelny. Jejich barevnost je v celkovém měřítku velmi důležitá, ale neméně důležitý je také správný  výběr všech ostatních zařizovacích předmětů v koupelně. Moderní koncept obkladů byl doplněn neméně moderními, ale zároveň praktickými zařizovacími předměty byla. Po dlouhém výběru byla nakonec zvolena série Quattro od značky Kolo na doporučení od vedoucího Koupelnového centra Richter + Frenzel v Praze 9 Jaroslava Fialy.

Její působivost a originalita je založena na čtvercových tvarech a  vysoce kvalitní materiály zajišťují její dlouhou životnost. Koupelny vybavené výrobky řady Quattro jsou oázou klidu. Dokonalé vnější i vnitřní tvary umyvadel vyvolávají pocit spolehlivosti, vyrovnanosti a stability. Řada Quattro přináší do  koupelny rovnováhu i pocit pohodlí a nezávislosti. V této koupelně byly z této série vybrány klozet se sedátkem, bidet a umyvadlo včetně umyvadlové skříňky. Pro zavěšení byl opět použit podmítkový modul značky Geberit včetně splachovacího tlačítka.

V případě vodovodních baterií byly nakonec vybrány designové chromové baterie značky Hansgrohe. Ty, nejen že celkově vhodně doplňují design a vzhled keramiky, ale jsou také velmi praktické pro každodenní použití v rodinné koupelně, kde je vysoká frekvence užívání. Vanová baterie byla použita čtyřotvorová a je umístěna na širokém vanovém soklu, který dále podtrhuje prostornost celé koupelny.

V rodinném nízkoenergetickém domě, nenáročném na energie není topení zcela zásadním prvkem. Ale vybraný topný žebřík Avento od renomovaného výrobce P.M.H je zároveň také designovým doplňkem koupelny.

Aby koupelna byla dokonalá i v tom nejmenším detailu, bylo třeba zařizovací předměty vhodně doplnit funkčními a praktickými doplňky. Tato kritéria jistě a beze zbytku splňuje řada koupelnových doplňků Alea od špičkového německého výrobce Keuco. Ty jsou jakousi posledním „třešničkou na dortu" umocňující celkový vzhled koupelny.

V obou koupelnách byli dále použity instalační a drobné materiály od renomovaných výrobců Schell, Giacomini, apod.

Více informací naleznete Vám rádi poskytneme na adrese:

Koupelnové Centrum Praha
Richter + Frenzel, Keramika Soukup
U Technoplynu 1572/1
198 00 Praha 9
Tel.: 220 301 111
Info@ r-f.cz
keramika@keramikasoukup.cz

http://www.r-f.cz/
http://www.keramikasoukup.cz/
http://www.koupelnovetrendy.cz/

 

Související články:

Jak na tvorbu koupelny


11.11.2009

Doporučené odkazy

SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...

Doporučené články

Vyberte si křeslo na čtení

Křesla se pomalu, ale jistě dostávají zpátky do našich domácností. Vždyť už naše babičky říkaly, že je potřeba mít doma křeslo, kde si má člověk odpočinout po náročném dni. Je z čeho vybírat, proto jsme pro vás sepsali možnosti. Vybírejte pečlivě Vždycky byl ...

celý článek
Protisněhová opatření: Detail, který rozhodne o trvanlivosti a bezpečnosti střechy

Aby konstrukční řešení střechy dlouhodobě obstálo v prověrce funkčnosti, trvanlivosti a bezpečnosti, je nutný vhodný návrh střechy i správná montáž jednotlivých prvků, včetně detailů. Většina problémů nevzniká při pokládce tašek do plochy střechy, ale právě při ...

celý článek
Proč se dřevostavby čím dál lépe prodávají?

Není to o mimořádných slevách, výhodných hypotékách, či náhlém výbuchu ekologického smýšlení. Ale ať je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend - máme více peněz, tak více ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy