Dům snů - 13. díl finále

Kategorie: 0

Přinášíme Vám reportáž z finálového večera reality show Dům Snů. Včetně, jak jste u nás zvyklí, exklusivních fotografií, které jsem pořídli těsně před přímým přenosem, ale i při něm.

Jestli chcete vidět fotky z Domu snů tak se podívejte na www.ekodrevostavby.cz, kde jsou publikované aktualní fotky z dokončeného Domu Snů.

Příjemné chvíle před přenosem 

Byl to docela příjemný večer, pokud by nebyla taková zima a lavičky nebyly jen lavičky, asi by nebylo na co si stěžovat. I když mohlo pršet ještě víc, nebo mohlo mrznout, a tak jsme vlastně dopadli dobře.

Před samotným přímým přenosem, jsme si užívali výhod VIP vstupu a zahřívali se v přetopeném stanu spolu s většinou soutěžících. Jen Honza (modrý), který nesl tíhu situace asi nejhůře, nervózně pokuřoval u vchodu do oploceného areálu spolu se stavbyvedoucím Pavlem Huskem.

Stihli jsme pár krátkých rozhovorů se soutěžícími a zjistili pár drobností, které mě osobně docela překvapili. Stejně jako vy jsem měl většinu informací z pravidelného středečního vysílání, jen jsem měl výhodu, že jsem párkrát byl na stavbě a mluvil s lidmi z realizačního týmu. Ale na dobrou polovinu soutěžících jsem si dělal názor jen na základě televize a asi to vždy nebyl názor úplně správný. Říkám na většinu, protože některých jsem si všiml při krátkých pobytech v domě.

Rozhovory se soutěžícími 

Mohl bych zavzpomínat na Tondu (žlutí), který mě padl do oka den před jeho odchodem ze soutěže, a já si ho pasoval na jednoho z favoritů, protože jeho srdečnost a vztah k domu mě dostal. Nebo Robert s Danou, kterým jsem nevěřil vůbec a po každé se divil, že v domě pořád jsou. No a koho jsem poznal vůbec  jako první byl světle modrý a tmavě modrý pár. Včera Honza Musil říkal, že pro něho byli modří na začátku neviditelní, to já říct nemohu, já si Honzy i Dany všiml hned. Dana pro mě byla nejsympatičtější žena mezi soutěžícími (chlapi, nemyslím nejhezčí), ale za to Honza, toho jsem neměl rád už od začátku. Teď se tomu usmívám, protože jsem jim už od vypadnutí žlutých fandil, ale na začátku na mě působil, že si přečet nějakou brožůrku o stavění, musel se na všechno zeptat a ukázat, že o tom taky něco ví. Nakonec jsem zjistit, že je prostě takový, že se rád učí nové věci a je šikovnej snad na každou práci. Snad jen to nahazování jílovou omítkou mu nešlo .

No proč vlastně píšu o tom poznávání lidí jen přes TV. Pokud bych se Vás zeptal koho třeba béžoví zmíní jako člověka, bez kterého by Dům Snů (chápej to kolem něj pro ně), nebyl Dům Snů asi by jste se divili. Byla to Martina, která je prý neuvěřitelně vtipná a pokud v domě byla, bavila svými poznámkami a průpovídkami všechny kolem. Škoda, že nám Nova moc z toho v televizi neukázala, možná že pro ně byly důležitější jiné emoce, ale možná je to škoda.

Také jsem se některých ptal na to, proč pustili do finále šedivé na úkor vínových. Nemluvili všichni stejně, u některých hrála roli osobní averze nebo špatná zkušenost. Třeba béžoví, kteří se prý skamarádili s vínovými už před natáčením a pak od nich dostali hlas. Zuzka to pak Ivě vysvětlila, že nedala hlas jí ale Lukášovi. Některé páry přišli s jiným vysvětlením. Prostě přáli vítězství modrým a tak jim takticky dali do finále raději šedé. Jestli je to pravda, nebo jen je po bitvě každý generál nechám na Vás.

Ještě jsem se Tondy a hlavně Romany ptal, jestli jejich odchod ze soutěže vzal Tonda opravdu tak "sportovně". Říkala že jo, že to spíš trápí jí a že se mají moc rádi .

Většina se soutěžících se normálně mezi sebou bavila a většinou seděli společně u stolu.

Přímý přenos 

No a už snad k přímému přenosu. Byl jsem na prvním živém vysílání, ale některé věci mě teda dostali. Vezměte si, že jste majitel velké firmy, nebo ředitel nadnárodní společnost a vrazíte statisíce či miliony do stavby domu pro nějakou televizi. Oni Vás pozvou na slavnostní natáčení a pak Vás učí , jak a kdy máte jásat, křičet, fandit atd.  Nemluvě o tom, že se o Vás ani nezmíní.

No ještě že já nejsem to velké zvíře a tak, když řekli potlesk, tak jsem se snažil .

Už od začátku bylo vidět, kdo je favoritem. Už při prvním souboji mezi fanoušky byla vidět jasná převaha modrých. Mimo přátele a rodiny, kterých měli oba páry dost, všichni ostatní fandili modrým.

Viděli jsme pár záznamů, z historie soutěže. Třeba záznam "konflikty v Domě Snů", "slzy v Domě Snů" atd.

Televize nám také ukázala, jak žili páry od té doby, co odešly ze soutěže a také jejich balení věcí do Domu Snů. To video o tom balení jsme neviděli, tak doufám, že vy doma ano. My z něho slyšeli jen zvuk, ale i ten stačil. To když Robert říkal, že si na jednu stěnu na chodbě dá sbírku nožů a dýk a Dana na druhou klobouky doplněné sbírkou sádelňáků, tiše jsem úpěl.

Honza Musil nás pořadem provedl, myslím, na jedničku. Docela rád bych se na něho díval v TV častěji, tak snad se zase brzo ukáže.

Modří převálcovali šedivé 

No a už nás čeká samotný závěr a vyhlášení výsledků. Trochu jsem se bál, jestli neměli pravdu škarohlídi, kteří říkali, že šedí to mají v kapse, že jsou domluveni s Novu nebo že mají takovou rodinu, která jim pošle miliony SMS. Myslím, že bychom viděli první revoluci v přímém přenosu, protože jak je vidět i v komentářích na našich stránkách, někteří fanoušci modrých (nebo spíše nefanoušci šedých), byli dosti militantní. Ale vše dobře dopadlo a poměrem 96,5:3,5 procent vyhráli modří.

Myslím, že je to největší rozdíl v dějinách TV soutěží. Možná kdyby bylo finále "Anička DAJDOU nebo "Pijeme Tomu" proti Chodúrovi", dopadlo by to taky tak. Důvody velkého rozdílu jsou jasné. Robert s Danou si nevzali velký úvěr, jak někteří psali. Dana s Honzou měli spoustu fanoušků. A hlavně šedí měli mraky odpůrců. Myslím si, že taková vlna odporu se v našem státě často nevidí.

Závěrem - děkujeme za pozornost 

Tak to máme za sebou (mně to bude chybět). My Vám budeme ještě nějakou dobu přinášet aktuality. Připravujeme rozhovory s některými soutěžícími a doufáme, že i s modrými. Snad se můžete těšit i na další exklusivní fotografie a tak nám ještě chvíli zachovejte svou přízeň.

Pokud máte přání o rozhovor a aktuální fotografie konkrétního páru, napište nám, pokusíme se Vám vyhovět.

Děkuju za pozornost i Vaší podporu, které není nikdy dost.

Včera mně kdosi ze soutěžících říkal, že si při čtení mých reportáží říkali, který ten Martin, to byl s námi každý den v domě, že to tak přesně popisuje.  A to je pro mě spolu s Vaším zájmem tou nejlepší odměnou.

Můžete psát co by Vás ještě zajímalo za rozhovory, zkusíme udělat nějaké fotečky s modrými u nich doma (pokud nás nechají) atd.

Mějte se.... Martin 


9.12.2009

Doporučené odkazy

M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Správa nemovitostí v Olomouci a okolí

Jste majitelem domu, bytu nebo jiné investiční nemovitosti a nemáte dostatek času na její správu? Stále se vám nedaří najít vhodného nájemníka? Nestíháte efektivně řešit veškeré technické záležitosti okolo pronájmu nemovitosti? Přenechejte povinnosti profesionálům a ...

celý článek
Víkendové sruby a srubové chaty se těší velké oblibě

V posledních letech se víkendové sruby a srubové chaty těší velké oblibě. A není tu řeč pouze o prostorách pro víkendové rekreace. Řada lidí se k podobnému stylu bydlení uchyluje na stálo. A není divu. Dřevostavby mají mnoho nesporných výhod a stávají se moderním ...

celý článek
Technická správa budov

Nabízíme technickou správu budov a kompletní facility management v Praze, kde v současné době spravujeme přes 9 000 bytový jednotek. Pokud si vaše Společenství vlastníků jednotek neví rady s náročnou technickou správou bytových domů, vyzkoušejte náš facility management na ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy