Tepelná čerpadla vzduch-voda – kategorii jasně dominuje IVT AIR X

Kategorie: Vytápění

Toto revoluční tepelné čerpadlo původem ze Švédska boří zažité mýty o zařízeních se systémem vzduch-voda a zároveň je nejvýkonnějším čerpadlem ve své kategorii. Další důvody, proč si IVT AIR X pořídit jako zdroj tepla Vám prozradíme níže.

IVT AIR X překonává průměrným topným faktorem SCOP 4,84 své hlavní konkurenty o 20 % a více, tj. v porovnání s ostatními tepelnými čerpadly v kategorii vzduch/voda, u IVT AIR X získáte při stejné spotřebě energie výrazně více tepla (nebo naopak, pro stejné množství tepla budete potřebovat výrazně méně energie).

Suverénní nejen ve vytápění, ale také v ohřevu vody

Obdobně si IVT AIR X vede i pokud jde o ohřev vody, kdy si s topným faktorem 2,36 udržuje výrazný náskok před konkurencí. IVT AIR X dokáže ohřát až 310 litrů vody (resp. 284 litrů v případě řady 5 - 9 a 310 litrů u řady 13 - 17).

Tepelné čerpadlo

Určitě Vás nebude rušit svým hlukem

Extrémně vysoký výkon přitom není vykoupen žádnými negativy na straně hlučnosti, spotřeby energie, údržby apod. Právě naopak! S nominální hlučností 40 dB je toto zařízení nejtišším ve své třídě. Na toto čerpadlo je poskytována záruka 5 + 10 let s tím, že v průběhu jeho životnosti nejsou třeba revize chladiva.

Šikovný svalovec s minimálními nároky na místo

Zásobník IVT AIR X je vyroben z nejvyšší kvality nerezu na trhu. Čerpadlo je kromě ohřevu připraveno i na režim chlazení (při tom všem lze čerpadlo ovládat prostřednictvím mobilního telefonu). Díky menšímu hlavnímu jističi (kotel používá v provozu 2 fáze, třetí fáze se zapne pouze ve chvíli, kdy není v provozu kompresor) ušetříte za paušální platby elektřiny.

Navíc, IVT AIR X je připraveno využít Vaše fotovoltaické zařízení, kdy se čerpadlo samo zapne ve chvíli, kdy máte nadbytek vyráběné elektřiny (vytvořené teplo čerpadlo dodá do topného systému či akumulátoru).

Poptejte IVT AIR X od odborníků z IVT Čerpadla

Pokud tedy chcete pro Vaši domácnost jen to nejlepší (nejvýkonnější, nejúspornější, nejtišší) tepelné čerpadlo, je pro Vás IVT AIR X jasnou volbou. Oslovte tedy ještě dnes odborníky ze společnosti IVT Čerpadla s žádostí o posouzení Vašich možností využití tohoto čerpadla.


22.10.2015

Doporučené odkazy

Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...

Doporučené články

Bez kvalitní postele se neobejdete!

V posteli strávíme až třetinu svého života. Už jen z toho důvodu bychom měli udělat maximum pro to, aby tato část života stála za to. Základní rozdělení postelí je na jednolůžko a dvoulůžko. A pak je dělíme podle materiálu, a to na postele dřevěné, kovové, z ...

celý článek
Výhody sektorové kuchyně a jak vybrat tu správnou

Potřebujete novou kuchyni a přemýšlíte, jak správně vybrat tu nejlepší možnost? V takovém případě můžete mít pocit, že nejlepším řešením je nábytek na míru. Ovšem do většiny prostorů perfektně pasují sektorové kuchyně. Skládají se ze vzájemně kompatibilních ...

celý článek
Několik praktických tipů, jak jít na zateplení (nejen) plechové střechy

Kvalitní střecha nejlépe ochrání váš dům před deštěm, sněhem, chladem i horkem. Aby dobře plnila svou funkci, je důležité i správné zateplení. Jak se při něm postupuje? A zvládnete to svépomocí? Střechou běžně uniká významný podíl tepla nahromaděného v ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy