Keramický obklad je stále aktuální

Kategorie: Koupelna, Kuchyň

„Keramika je hezká sama o sobě," říká o keramických obkladech architekt Jan Ranný

Keramický obklad patří spolu s kamenem a dřevem v bytové architektuře mezi tradiční materiály, které nikdy nevyjdou z módy. Osvědčený keramický obklad má výjimečné vlastnosti, jeho možnosti se navíc neustále posouvají kupředu díky novým technologiím, jako je například digitální tisk, tzv. HD print, nebo rektifikace čili zabroušení hran na přesný požadovaný rozměr.

RAKO Cemento: Stěna i podlaha Zdánlivě nenápadný povrch dlaždic série Cemento připomínající betonovou stěrku je v ploše velmi efektní, a to jak na podlaze, tak na stěně. Dlaždice jsou nabízeny v rektifikovaných formátech 30 x 60 a 60 x 60 cm a ve 3 odstínech. RAKO Cemento: Stěna i podlaha Zdánlivě nenápadný povrch dlaždic série Cemento připomínající betonovou stěrku je v ploše velmi efektní, a to jak na podlaze, tak na stěně. Dlaždice jsou nabízeny v rektifikovaných formátech 30 x 60 a 60 x 60 cm a ve 3 odstínech. RAKO Unistone: Dvě místnosti, jedna série Podlahová série Unistone s optikou přírodního kamene nabízí glazované slinuté dlaždice v přírodních barvách ve formátu 60 x 60 cm, 30 x 60 cm a 33 x 33 cm.
Keramickému obkladu nevadí voda, vlhko, pára, ani změny teplot, je odolný mechanicky i chemicky. Snadno se udržuje, hodí se i pro alergiky. Moderní keramické obklady mají i další výhody - díky pokrokové technologii si snad každý vybere design, formát a povrch podle svého vkusu. Rektifikace keramických obkladů minimalizuje šířku spár.

Nad podlahové topení je keramická dlažba ideální finální nášlapnou vrstvou. Okamžitě a rovnoměrně se zahřívá, teplo z topného systému předává rychle do místnosti. Navíc má dobrou akumulační schopnost a udržuje tak stálou teplotu v místnosti.

Keramické dlaždice vedou i z hlediska bezpečnosti. Vysoce protiskluzné povrchy jsou vhodné k použití i ve sprchových koutech nebo třeba v okolí bazénů, kde hrozí riziko uklouznutí. Český výrobce, značka RAKO, navíc oproti zahraničním dodavatelům nabízí krátké dodací lhůty, dostupnou cenu a pružnost v řešení požadavků zákazníků.

Každá místnost v bytě

Snadnou údržbu a odolnost proti teplotním změnám či mastnotě oceníte v kuchyni, v koupelně odolá keramika vodě, vlhku i chemikáliím. Rektifikované výrobky umožňují pokládku s minimální tloušťkou spáry, není tu prostor pro plísně.Lze říci, že keramický obklad se hodí vlastně do každé místnosti v bytě. S tím souhlasí i architekt Jan Ranný: „Není důvod bránit se volbě keramického obkladu i tam, kde není zcela běžný, například v ložnici či v obýváku. Při návrzích se ale vždy snažím, aby bylo jejich užití funkční a logické," dodává.

Díky široké nabídce formátů, povrchů v rámci jednotlivých sérií lze vhodně propojit celý interiér i exteriér, čímž ideálně vizuálně sladíte jednotlivé zóny bytu. Kombinace vhodného designu a podlahového topení „rozehřeje" i pocit chladnějších dlaždic. Povrch se mimořádně snadno udržuje, takže je odolný vůči škrábancům i rozlitému červenému vínu. Na běžný úklid postačí voda a hadr. Navíc dlaždicím nevadí ani horko od krbu nebo vypadlý žhavý uhlík. Keramické dlaždice v ložnici pomohou místnost elegantně propojit s navazující koupelnou.Propojení s exteriérem
Dlaždice s prakticky nulovou nasákavostí jsou ideální k použití v exteriéru, například na terase, balkóně, v okolí bazénu nebo v zahradním altánu bez nebezpečí poškození mrazem. Na rozdíl od dřeva, které po čase ztrácí působením povětrnostních vlivů svoji původní barvu a šedne, zůstává keramika jako nová. Keramická podlaha tak může propojit obývací pokoj s navazující terasou bez obav z mechanického poškození povrchu při nanesení venkovních hrubých nečistot či mastných zbytků po grilování.

„Obecně rád propojuji interiér s terasou, případně více místností, stejnou sérií keramických obkladů. V době, kdy se již téměř nepoužívají prahy, vypadá lépe, když otevřete dveře a prostor je celistvý, nerozbitý," radí architekt Jan Ranný.

Méně je více - i u keramiky

Jan Ranný obecně radí nepřehánět počet designů keramických obkladů: „Méně je v tomto případě více," říká a dodává: „Někteří developeři stále do bytů velikosti 2+KK volí hned několik designů keramických obkladů a dlažeb. Jedna levná série je použita v koupelně, jiná v chodbě, další v kuchyni. A nezáleží na tom, zdali se k sobě hodí a byt působí harmonicky. Naštěstí se s tímto přístupem setkávám už méně často než dříve."

Naopak nesouhlasí s tím, že by do malé místnosti nepatřily velké formáty. „Lidé z toho mívají strach. Ale keramika je hezká sama o sobě, spáry u rektifikovaných obkladů jsou decentní," pokračuje Jan Ranný. „Mám rád minimalistický přístup, takže klidně navrhnu na podlahu na malé toaletě velkou dlaždici jak na podlahu, tak i na stěnu."

Spáry podporují celkové ztvárnění

Další možnost kreativního ztvárnění interiéru nabízejí spáry. Na stěnách je možno zvolit spáry v barvě blízké barvě obkladu (např. jasmínová, světle béžová), takže pak s obkladem v podstatě opticky splývají a pohledově se téměř neuplatňují. Na podlaze, především tam, kde se člověk pohybuje v obuvi, je vždy praktičtější zvolit univerzální šedé odstíny, které se nejlépe udržují.

Důležitou roli hraje i způsob pokládky a velikost spár. Například rektifikované, tj. z výroby zabroušené, velkoformátové dlaždice lze pokládat se spárou již od cca 2 mm, takže dojem ze stěny či podlahy je jednotný a čistý. „Jediný důvod pro volbu hodně širokých spár dnes vidím u realizací, kde chceme, aby podlaha působila tradičním dojmem, například dlažba z půdovek, či z tradičního cotta," říká Jan Ranný. Při volbě keramiky na stěnu i na podlahu vypadá pěkně, když spáry probíhají, tj. svislé spáry na zdech navazují na ty na podlaze. Větší poměr spár oproti dlažbě oceníte ve sprchovém koutě, kdy spáry účinně odvádějí z povrchu vodu a zlepšují protiskluznost. Mozaikové formáty umožňují také vymodelovat oblé tvary, případně spád, nebo „jen" ozvláštnit velké jednolité plochy. Mozaika je také praktická volba na obklad čelní plochy vany, neboť s její pomocí jednoduše vymodelujete skrytá dvířka požadovaného formátu pro přístup k odpadu od vany.

A které keramické obklady nejčastěji volí architekt Ranný?

„Jsou to rektifikované dlaždice větších formátů v neutrálních odstínech, protože keramický obklad není věc, kterou byste chtěli často měnit - vybourávání není snadné ani levné, volím tedy věci, které se brzy „neokoukají". Třeba nadčasové hnědé a béžové tóny pak krásné rozsvítíte zajímavými doplňky," říká Jan Ranný, který ale není příznivcem velmi aktuálních jednoduchých čistě bílých obkladů.

TIP architekta: série Clay

„Moje nejoblíbenější série od RAKO je již delší dobu série Clay, připomínající udusanou hlínu. Je krásná, zvlněná a když se dobře nasvítí, je doslova živoucí," dodává na závěr Jan Ranný.

O společnosti

Společnost LASSELSBERGER je jediným výrobcem keramických obkladů a dlažeb v ČR a zároveň se řadí k největším evropským výrobcům obkladových materiálů. Firma zachovává a rozvíjí tradici české značky RAKO, která trvá už téměř 135 let. Díky segmentaci značek RAKO HOME, RAKO OBJECT, RAKO SYSTEM pokrývá společnost téměř všechny potřeby zákazníků v oblasti keramických obkladů a jejich následné aplikace. RAKO nabízí komplexní řešení.

www.rako.cz

 


1.12.2017

Doporučené odkazy

SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...
M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Vyberte si křeslo na čtení

Křesla se pomalu, ale jistě dostávají zpátky do našich domácností. Vždyť už naše babičky říkaly, že je potřeba mít doma křeslo, kde si má člověk odpočinout po náročném dni. Je z čeho vybírat, proto jsme pro vás sepsali možnosti. Vybírejte pečlivě Vždycky byl ...

celý článek
Protisněhová opatření: Detail, který rozhodne o trvanlivosti a bezpečnosti střechy

Aby konstrukční řešení střechy dlouhodobě obstálo v prověrce funkčnosti, trvanlivosti a bezpečnosti, je nutný vhodný návrh střechy i správná montáž jednotlivých prvků, včetně detailů. Většina problémů nevzniká při pokládce tašek do plochy střechy, ale právě při ...

celý článek
Proč se dřevostavby čím dál lépe prodávají?

Není to o mimořádných slevách, výhodných hypotékách, či náhlém výbuchu ekologického smýšlení. Ale ať je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend - máme více peněz, tak více ...

celý článek

Komentáře

Autor:
Komentář:
Kontrola:
18 mínus 7 =  Zadejte výsledek

Alinkajzk
5.12.2017
https://image.ibb.co/bTZSk6/copywriting_rabota.jpg Приветствую участники этого ресурса. Не очень давно у меня были серьезные трудности из-за отсутствия стабильного дохода. Я учусь но искать себе козырного папика особо нету желания. Начала искать способы подработки в интернете и наткнулась на один весьма интересный веб сайт. Вам сюда тут Суть сводится к тому, что мне надо создавать описание секс клипов и за это мне платят деньги. Это легальный сайт и отзывы о нем необычайно позитивные. Захотела и себе попробовать, прошла небольшую проверку (нужно написать на проверку 5 текстов и модер их проверив дает добро на трудовую деятельность). Оплата моего труда вначале была не ахти какой - платили по 8 рублей за каждый новый пост, но в процессе своей трудовой деятельности я по началу вышла на десять рублей за пост - описав более двух сотен видео, а на сегодняшний день уже зарабатываю по 12 рубчиков так как перешла на рубеж в 3000 клипов мама застукала сына с малолетней ... Что самое занимательное и к чему я стремлюсь - это сделать описание более 5000 новостей и стать модератором на этом ресурсе с уже установленной заработной платой и премиальными... Выплаты делаются стабильно после описания 50 роликов смотреть видео мать и дочь лесбиянки , потому об этом беспокоиться не надо... Свои 500-700 рублей в сутки я имею стабильно и мне пока хватает на собственные расходы... Если есть желание - вступайте. сайт для заработка Всем хорошего дня!!!
Alinkabgh
4.12.2017
https://image.ibb.co/bTZSk6/copywriting_rabota.jpg Приветик господа. Не очень давно у меня были серьезные трудности в связи с отсутствием стабильного заработка. Я учусь однако найти себе влиятельного "спонсора" как-то особо нету желания. Принялась искать возможности подработки в нете и натолкнулась на один весьма интересный веб сайт. Вам сюда на сайт Весь процесс сводится к тому, что мне нужно делать описание порно роликов и за это мне платят деньги. Это официальный ресурс и отзывы о нем необычайно позитивные. Решила и себе попробовать, прошла проверку (надо написать на проверку 5 текстов и модер их оценив дает добро на работу). Заработная плата вначале была не большой - выплачивали по восемь рублей за каждый новый ролик, но в процессе труда я сначала вышла на десять рубликов за пост - сделав описание более двухсот клипов, а на сегодняшний день уже получаю по двенадцать рубчиков так как перешла на рубеж в три тысячи постов инцеста мама дочь волосатая пизда ... Что самое занимательное и к чему я стремлюсь - это описать более пяти тысяч новостей и стать модером на представленном вам сайте с уже определенной зарплатой и бонусами... Выплаты происходят постоянно после описания 50 новостей смотреть бесплатно порно трахает клитором другую женщину , так что об этом беспокоиться не стоит... Свои 500-700 рубчиков в день я зарабатываю стабильно и мне покуда хватает... Если есть желание - вступайте. на сайт Всем хорошего дня!!!
Alinkaupn
4.12.2017
https://image.ibb.co/bTZSk6/copywriting_rabota.jpg Приветствую участники этого ресурса. Не так давно у меня были некоторые траблы из-за отсутствия постоянного дохода. Я молодая студентка но подцепить себе денежного "спонсора" особо нету желания. Принялась подыскивать способы подработки в сети интернет и натолкнулась на один интересный ресурс. Вам сюда на сайт Суть сводится к тому, что мне необходимо делать описание порно видео роликов и за это мне платят деньги. Это официальный ресурс и отзывы о нем необычайно лестные. Решилась попробовать, прошла небольшую проверку (надо написать на проверку 5 описаний и модер их проверив дает добро на трудовую деятельность). Плата сперва была не ахти какой - выплачивали по 8 рубликов за каждый пост, но в процессе работы я сначала вышла на десять рубликов за пост - сделав описание более двухсот порно клипов, а сейчас уже зарабатываю по двенадцать рубчиков так как вышла на рубеж в три тысячи постов мама наказа дочь за оценки ... Что самое замечательное и к чему я стремлюсь - это описать более пяти тысяч постов и стать модератором на представленном вам портале с уже определенной зарплатой и бонусами... Выплаты происходят стабильно и постоянно после описания 50 новостей инцест:жирная мама трахается с сыном , потому об этом беспокоиться не надо... Свои 500-700 рубликов в день я зарабатываю постоянно и мне пока хватает на мелкие расходы... Если есть желание - регистрируйтесь. сюда Всем удачи!!!
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy