Bez kvalitní postele se neobejdete!

Kategorie: 0

V posteli strávíme až třetinu svého života. Už jen z toho důvodu bychom měli udělat maximum pro to, aby tato část života stála za to.
Základní rozdělení postelí je na jednolůžko a dvoulůžko. A pak je dělíme podle materiálu, a to na postele dřevěné, kovové, z masivu, dřevotřísky, čalouněné a boxspringové. Jakou postel zvolit? Záleží na vašich preferencích.

Postele z masivu

Odolností, pevností, krásným designem a dlouhou životností vynikají postele z masivu. Ty doslova podobně jako některé ženy zrají jako víno. Čím starší, tím vypadají lépe. Z tohoto důvodu lze investici do masivu rozhodně doporučit. Počítejte ovšem s jejich vyšší váhou i cenou, obzvláště u postelí z tvrdého dřeva, jako je buk, dub, jasan, ořech a třešeň. Tyto dřeviny zároveň patří mezi nejodolnější.

Dřevotříska

Cenově dostupnější jsou postele z dřevotřísky s povrchem většinou z laminované folie. Za méně peněz však dostanete i méně muziky. V tomto případě kratší životnost. Po uplynutí několika let dřevotřísková postel začíná vrzat a z konstrukce se může také uvolňovat lepidlo.

Kontinentální boxspringové

Velmi stabilní a pohodlné jsou postele boxspringové, kterým se také říká kontinentální. Z nich se uživatelům díky jejich výšce dobře vstává, proto jsou správnou volbou pro seniory. Mějte však na paměti, že kontinentální postele bývají velmi těžké. Boxspringová postel váží přes sto kilogramů, což samozřejmě zhoršuje manipulaci s ní. Jakmile tuto postel jednou umístíte na jedno místo, přemisťovat na jiné ji budete s velkými obtížemi. Problematické také bývá její stěhování do vyšších pater domu.

Kovové

Sháníte-li naopak lehkou postel, zvažte kovovou. Ta se v interiéru nejenže bude dobře vyjímat, ale zároveň vás překvapí svou nízkou váhu. Kovové postele se totiž často vyrábějí z profilovaných plechů a dutých trubek zaručující jejich nízkou hmotnost. Vrzání postele vás ale dříve či později zřejmě nemine.

Čalouněné

Jistou alternativu boxspringových postelí představují postele čalouněné, tedy s konstrukcí potaženou kůží či textilií. Výhodou těchto postelí bývají jejich úložné prostory. Nevýhodou vyšší nároky na údržbu. Doporučit tento typ postelí nelze ani astmatikům a alergikům.

25.1.2021

Doporučené odkazy

Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...

Doporučené články

Severský design dominuje bytům i kancelářím

Nejen naše domovy, ale v poslední době i kanceláře, veřejné interiéry a další pracoviště dávno nejsou navrhovány tak, aby vypadaly dobře, ale také stylově a funkčně. Vkus v zařizování interiérů se jednoznačně posouvá a perfektně souzní s moderním skandinávským ...

celý článek
Jak nacpat velké letiště do malé ložnice? Zkuste sklápěcí postel

Máte-li malou ložnici, určitě znáte to dilema, jestli si do ní pořídit co největší postel, více úložného prostoru nebo si v ní zachovat ještě nějaké volné místo. A ještě k tomu chcete, aby celá ložnice nějak slušně vypadala. Nebo vůbec nemáte ložnici a jste ...

celý článek
Pusťte se do výběru bazénu, ať stihnete koupací sezónu

V současné koronavirové situaci si spousta lidí navykla trávit čas doma, ostatně není se čemu divit, když byly restaurace, kulturní zařízení, ba dokonce kryté bazény po několik měsíců uzavřeny. Pokud se ani v letních měsících nechystáte příliš mezi lidi, protože ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy