Montáž oken

Autor:Administrator | další galerie autora
Datum vytvoření:5.5.2013
Kategorie:Okna
Počet fotografií:4
Komentář:

Fotoreportáž z montáže oken velkých rozměrů s využitím jeřábu. V tomto případě se izolační trojsklo zasklívá do rámu přímo na stavbě. Součástí montáže je nejen náročná manipulace s velkými okny, ale i dokonalé utěsnění připojovací spáry.

Ke zdravému bydlení patří i dostatečné oslunění místností a možnost kontaktu s okolní přírodou. Je-li dům položen na úbočí s možností panoramatického výhledu, často si uživatel s podporou architekta přeje, mít tuto darovanou přidanou hodnotu k užitku dennodenně. Jedno takové místo ukazuje naše MINIREPORTÁŽ

Velkoformátová dřevěná okna musí umožňovat velmi dobrý uživatelský komfort. Ten je zajištěn nejen perfektním kováním, vhodně zvolenými parametry zasklení (obvykle izolační trojsklo) a snadností ovládání posuvných dílů. Pro teplotní stabilitu je nutné volit i odpovídající stínění rozsáhlých zasklených ploch pro letní měsíce.

Návrh takových atypických prvků vyžaduje značné erudice projektanta s nutnou vazbou na přípravu ve výrobě. Skleněná výplň se z ekonomických a technologických důvodů osazuje přímo na stavbě (transport nadrozměrných dílů a montáž ve výrobě se zpětnou dopravou na místo osazení by hrubě ovlivnila finální cenu díla.)

Nároky musí splňovat i stavební příprava: volný exteriér s únosnou plochou pro pohyb mobilního jeřábu. Prostor kolem stavby musí umožňovat bezpečný pohyb a posun velkoformátového superkřehkého materiálu – vícevrstvé okenní tabule. V lepším případě lze provádět montáž s pomocí hydraulické ruky umístěné na přepravníku skleněné výplně. Také ostění pro usazení dílu musí být pevné – staveništní díl o celkové hmotnosti nad 1 tunu (jak vidíte např. osazované okno v naší reportáži) nelze ukotvit v poddajných materiálech. Hmotnost dílu při pohybu deformuje např. polystyrenové souvrství v sendvičových stěnách. Také je nutno zvážit stavební připravenost a vhodnost montáže v harmonogramu stavby. Zkrátka je nutno pamatovat na mnoho věcí a předem promyslet celý návrh od A až do Z.

Jak si s nástrahami osazení velkoprostorového okna přímo v podmínkách dokončované stavby poradila zkušená montážní parta ze SLAVONY vidíte na těchto snímcích. Chladné počasí opožděného jara bylo nepříjemné pro manuální práci, pro lepší pohyb strojů kolem stavby byla namrzlá a tím únosnější nezpevněná zemina kolem stavby „k nezaplacení".

 

Odkazy:

Hodnocení

Hodnocení je přístupné pouze pro přihlášené uživatele.

Počet hlasů: 0

Předsazená montáž oken

Velmi často se okna montují před stavební otvor, přímo do tepelné izolace. Proto mluvíme o tzv. předsazené montáži oken.
 

celá galerie
Nejmodernější výrobní linku zprovoznila SLAVONA

V letošním roce proběhla inovace technologie výroby a jsou připraveny nové výrobky, které budou představeny v příštím roce. Díky nové výrobní lince bude postupně zvyšována kapacita výroby oken a dveří Slavona.

celá tisková zpráva
Pasivní dům s kouzlem minimalismu

Velmi vkusně a účelně koncipovaný dům, kterému sluší dřevěná bezúdržbová okna PROGRESSION. Nutné zastínění oken je řešeno exteriérovými žaluziemi. Díky velké ploše skla okna poskytují významné solární zisky v zimě.

celý popis

Články, které vás mohou zajímat

Severský design dominuje bytům i kancelářím

Nejen naše domovy, ale v poslední době i kanceláře, veřejné interiéry a další pracoviště dávno nejsou navrhovány tak, aby vypadaly dobře, ale také stylově a funkčně. Vkus v zařizování interiérů se jednoznačně posouvá a perfektně souzní s moderním skandinávským ...

celý článek
Jak nacpat velké letiště do malé ložnice? Zkuste sklápěcí postel

Máte-li malou ložnici, určitě znáte to dilema, jestli si do ní pořídit co největší postel, více úložného prostoru nebo si v ní zachovat ještě nějaké volné místo. A ještě k tomu chcete, aby celá ložnice nějak slušně vypadala. Nebo vůbec nemáte ložnici a jste ...

celý článek
Pusťte se do výběru bazénu, ať stihnete koupací sezónu

V současné koronavirové situaci si spousta lidí navykla trávit čas doma, ostatně není se čemu divit, když byly restaurace, kulturní zařízení, ba dokonce kryté bazény po několik měsíců uzavřeny. Pokud se ani v letních měsících nechystáte příliš mezi lidi, protože ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy