Několik praktických tipů, jak jít na zateplení (nejen) plechové střechy

Kategorie: 0

Kvalitní střecha nejlépe ochrání váš dům před deštěm, sněhem, chladem i horkem. Aby dobře plnila svou funkci, je důležité i správné zateplení. Jak se při něm postupuje? A zvládnete to svépomocí?

Střechou běžně uniká významný podíl tepla nahromaděného v budově – odborná literatura uvádí až 30 %. Proto je potřeba se soustředit na její správné zateplení. Možná chcete ve vašem domě vytvořit i příjemné podkroví, ve kterém nebude v létě horko a v zimě zima. Jak toho dosáhnete u plechové střechy?

Co ovlivňuje tepelný komfort ve vašem domě?

Se zateplením střechy přímo souvisí výběr konkrétní střešní krytiny. Ne na každou stavbu se ale hodí klasické pálené tašky a plech se tak často stávají jasnou volbou.

Pokud se rozhodnete pro plech, můžete zvolit například léty prověřené krytiny značky Blachotrapez. Vysoce kvalitní střešní materiál zásadně ovlivňuje tepelný komfort v celé budově. Pouze zkušení odborníci navíc dokážou realizovat takovou konstrukci, aby kromě jiného plnila přísná kritéria pro kvalitní zateplení.

A co zateplení střechy?

Z hlediska správného zateplení je víc než jindy důležité správné provedení celé střechy. Neodborně instalovanou střechou zbytečně uniká teplo. Vy tak v zimě více protopíte a v podkroví se necítíte komfortně v horkém ani v chladném období roku.

Zateplení střechy vám pomůže se cítit příjemně ve vašem domě, a významně tak sníží náklady na vytápění celého objektu v zimním období, čímž potěšíte nejen rodinný rozpočet, ale i přírodu.

Jak se vyhnete potížím se zateplením vaší plechové střechy? Stačí celou střechu včetně izolace realizovat s prověřenými odborníky, kteří mají s celým procesem dlouholeté zkušenosti – například s firmou Blachotrapez, která se řídí heslem: „Střechy mnoha generací“.


13.1.2021

Doporučené odkazy

SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"

Doporučené články

Severský design dominuje bytům i kancelářím

Nejen naše domovy, ale v poslední době i kanceláře, veřejné interiéry a další pracoviště dávno nejsou navrhovány tak, aby vypadaly dobře, ale také stylově a funkčně. Vkus v zařizování interiérů se jednoznačně posouvá a perfektně souzní s moderním skandinávským ...

celý článek
Jak nacpat velké letiště do malé ložnice? Zkuste sklápěcí postel

Máte-li malou ložnici, určitě znáte to dilema, jestli si do ní pořídit co největší postel, více úložného prostoru nebo si v ní zachovat ještě nějaké volné místo. A ještě k tomu chcete, aby celá ložnice nějak slušně vypadala. Nebo vůbec nemáte ložnici a jste ...

celý článek
Pusťte se do výběru bazénu, ať stihnete koupací sezónu

V současné koronavirové situaci si spousta lidí navykla trávit čas doma, ostatně není se čemu divit, když byly restaurace, kulturní zařízení, ba dokonce kryté bazény po několik měsíců uzavřeny. Pokud se ani v letních měsících nechystáte příliš mezi lidi, protože ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy