Co dělat ve vedrech: Jak se ochladit

Kategorie: Bazény
Ochladit tělo během vysokých veder je nesmírně důležité. Lidé na to však často zapomínají, i když nepatří mezi milovníky teplého počasí. Mnoho z nich v podstatě ani neví jak se ochladit doma během extrémních veder. Tam se to ještě nějak vyřeší. Ale co když se potřebujete ochladit mimo domov? Dnes se zaměříme právě na tento problém v rámci našeho seriálu v boji s vysokými teplotami. Řekneme si, jak se ochladit, když jste ven, ale není nablízku žádné koupaliště, jezero ani bazény.

Jak se ochladit během teplých dnů?

Vyhrabejte doma někde láhev s rozprašovačem a nastavte jej na jemný postřik (samozřejmě pořádně umyjte a vypláchněte). Potom ho už jen stačí naplnit vodou a rozprášit trošku tekutiny na kůži vždy, když se potřebujete ochladit.

Tip: balík s ledem, případně mraženou zeleninou za hlavou dokáže v létě zázraky.

Trošku si namočte vlasy. Odpařování vody vám ochladí hlavu (i když to může způsobovat kadeření vlasů, pokud máte vlnitý typ vlasů). Vyzkoušejte se ochladit i za pomoci zvlhčeného šátky, případně čelenky.

Za vyzkoušení určitě stojí i vodní ventilátor. Je to v podstatě kombinace ventilátoru a rozprašovače na vodu. Tyto přenosné přístroje jsou na baterie, takže si je můžete vzít s sebou kamkoli jdete. Vždy, když vám je teplo, stačí ho jen zapnout a ofuky vás příjemný vánek, který vám navíc rozpráší po pokožce pár kapek vody.
Pokud vás horka zastihnou s dlouhými kalhotami, tak si jednoduše potáhněte chodidla ve vodě. Tento účinný postup jak se rychle ochladit se dá aplikovat i při dlouhých sukních. Vyzkoušejte i jemně navlhčení spodního lemu sukně.

Tělo vyzařuje teplo z rukou, nohou, obličeje a uší, takže zchlazení každé z těchto částí vám ve vedrech pomůže. Dejte si zápěstí pod proud tekoucí vody, tak na deset sekund. Takto jednoduše dokážete snížit svou teplotu zhruba na hodinu. Potom opakujte. Podobný efekt se dá docílit i s nohama či na spánku a tvářích.

Dezinfekce je důležitá pro čistou vodu v bazénu

Když máte tvrdost vody i pH v normě, tak je čas začít s dezinfekcí vody. Pro tento účel se nejčastěji používá chlor a další bazénová chemie. Užitečným mlže být zastřešení bazénů s UV filtrem.

Narazit můžete na chlór ve formě prášku, kapaliny, tablet či mini tablet. Na formě skutečně nezáleží. Chlór musíte udržovat ve vymezeném rozhraní: mezi 0,3 až 0,5 mg / l, pokud chcete mít čistou vodu v bazénu.


11.9.2014

Doporučené odkazy

SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...
Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Bez kvalitní postele se neobejdete!

V posteli strávíme až třetinu svého života. Už jen z toho důvodu bychom měli udělat maximum pro to, aby tato část života stála za to. Základní rozdělení postelí je na jednolůžko a dvoulůžko. A pak je dělíme podle materiálu, a to na postele dřevěné, kovové, z ...

celý článek
Výhody sektorové kuchyně a jak vybrat tu správnou

Potřebujete novou kuchyni a přemýšlíte, jak správně vybrat tu nejlepší možnost? V takovém případě můžete mít pocit, že nejlepším řešením je nábytek na míru. Ovšem do většiny prostorů perfektně pasují sektorové kuchyně. Skládají se ze vzájemně kompatibilních ...

celý článek
Několik praktických tipů, jak jít na zateplení (nejen) plechové střechy

Kvalitní střecha nejlépe ochrání váš dům před deštěm, sněhem, chladem i horkem. Aby dobře plnila svou funkci, je důležité i správné zateplení. Jak se při něm postupuje? A zvládnete to svépomocí? Střechou běžně uniká významný podíl tepla nahromaděného v ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy