Bez kvalitní postele se neobejdete!

Kategorie: 0

V posteli strávíme až třetinu svého života. Už jen z toho důvodu bychom měli udělat maximum pro to, aby tato část života stála za to.
Základní rozdělení postelí je na jednolůžko a dvoulůžko. A pak je dělíme podle materiálu, a to na postele dřevěné, kovové, z masivu, dřevotřísky, čalouněné a boxspringové. Jakou postel zvolit? Záleží na vašich preferencích.

Postele z masivu

Odolností, pevností, krásným designem a dlouhou životností vynikají postele z masivu. Ty doslova podobně jako některé ženy zrají jako víno. Čím starší, tím vypadají lépe. Z tohoto důvodu lze investici do masivu rozhodně doporučit. Počítejte ovšem s jejich vyšší váhou i cenou, obzvláště u postelí z tvrdého dřeva, jako je buk, dub, jasan, ořech a třešeň. Tyto dřeviny zároveň patří mezi nejodolnější.

Dřevotříska

Cenově dostupnější jsou postele z dřevotřísky s povrchem většinou z laminované folie. Za méně peněz však dostanete i méně muziky. V tomto případě kratší životnost. Po uplynutí několika let dřevotřísková postel začíná vrzat a z konstrukce se může také uvolňovat lepidlo.

Kontinentální boxspringové

Velmi stabilní a pohodlné jsou postele boxspringové, kterým se také říká kontinentální. Z nich se uživatelům díky jejich výšce dobře vstává, proto jsou správnou volbou pro seniory. Mějte však na paměti, že kontinentální postele bývají velmi těžké. Boxspringová postel váží přes sto kilogramů, což samozřejmě zhoršuje manipulaci s ní. Jakmile tuto postel jednou umístíte na jedno místo, přemisťovat na jiné ji budete s velkými obtížemi. Problematické také bývá její stěhování do vyšších pater domu.

Kovové

Sháníte-li naopak lehkou postel, zvažte kovovou. Ta se v interiéru nejenže bude dobře vyjímat, ale zároveň vás překvapí svou nízkou váhu. Kovové postele se totiž často vyrábějí z profilovaných plechů a dutých trubek zaručující jejich nízkou hmotnost. Vrzání postele vás ale dříve či později zřejmě nemine.

Čalouněné

Jistou alternativu boxspringových postelí představují postele čalouněné, tedy s konstrukcí potaženou kůží či textilií. Výhodou těchto postelí bývají jejich úložné prostory. Nevýhodou vyšší nároky na údržbu. Doporučit tento typ postelí nelze ani astmatikům a alergikům.

25.1.2021

Doporučené odkazy

SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...

Doporučené články

Výhody sektorové kuchyně a jak vybrat tu správnou

Potřebujete novou kuchyni a přemýšlíte, jak správně vybrat tu nejlepší možnost? V takovém případě můžete mít pocit, že nejlepším řešením je nábytek na míru. Ovšem do většiny prostorů perfektně pasují sektorové kuchyně. Skládají se ze vzájemně kompatibilních ...

celý článek
Několik praktických tipů, jak jít na zateplení (nejen) plechové střechy

Kvalitní střecha nejlépe ochrání váš dům před deštěm, sněhem, chladem i horkem. Aby dobře plnila svou funkci, je důležité i správné zateplení. Jak se při něm postupuje? A zvládnete to svépomocí? Střechou běžně uniká významný podíl tepla nahromaděného v ...

celý článek
Správa nemovitostí v Olomouci a okolí

Jste majitelem domu, bytu nebo jiné investiční nemovitosti a nemáte dostatek času na její správu? Stále se vám nedaří najít vhodného nájemníka? Nestíháte efektivně řešit veškeré technické záležitosti okolo pronájmu nemovitosti? Přenechejte povinnosti profesionálům a ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy