Jana Rezková: "takové nasazení si nepamatuji"

Kategorie: 0

Přinášíme Vám exklusivní rozhovor s režisérkou Janou Rezkovou. Ta ze svým týmem stojí například za velmi úspěšným pořadem Výměna manželek. Od 9. 9. 09 uvidíme na Nově další projekt Jany Rezkové - reality show Dům Snů.

Milionový pár, Výměna manželek, Superstar 3 a Vem si mě - jen některé pořady, za kterými stojíte. Pro mě je asi nejúspěšnější a nejzajímavější Výměna manželek. Jaká je cesta od takového formátu k Domu snů?

Myslím, že je to jen přirozený vývoj, navíc pro autorský tým, tedy i pro mne se zas tolik nezměnilo. Namísto několika násobného pobytu v rodinách po deseti dnech jsme to jednoduše spojili. A pobyli na stavbě 110 dní. Princip natáčení v podstatě zůstal stejný.

Máte spoustu zkušeností, myslíte si, že bude tento pořad úspěšný?

Kdybych tomu nevěřila, nešla bych do toho. Ale samozřejmě divák je víc a víc náročný.

Kdy Vás myšlenka na podobný pořad poprvé napadla? Co Vás inspirovalo?

Poprvé jsem se s touto licencí setkala před čtyřmi lety.Tehdejší vedení, ale nemělo o tento typ pořadu zájem, proto jsem to zkusila znovu před dvěma lety a tentokrát nápad prošel a začali jsme natáčení připravovat.

Tak asi nebudou mít pravdu, ti co Vás osočují z kopírování pořadu na Primě?

Pořad Dům snů je zaprvé skutečně o něčem jiném a za druhé naše první kolo castingů proběhlo dávno před tím, než Prima přišla se svým projektem.

Trochu to připomíná Vyvolené a BigBrother, kdy Nova rozjela pořad o trošku později a už nedosáhla na očekávaný úspěch. Tehdy to byly velmi podobné pořady. Tady už podle upoutávek budou pořady odlišné. Proč právě Dům Snů zaujme?

Doufám, že Dům snů zaujme, odvedli jsme svoji práci všichni s nejlepším vědomím a svědomím. Navíc si troufnu říct, že s největším nasazením jaké jsem na natáčení zažila za 25 let.

Bude pořad o stavbě, o technologiích nebo bude o vztazích, manipulaci, intrikách, emocích?

Seriál bude o všem, objeví se od každého trochu. Samozřejmě vztahy a emoce jsou pro tento typ pořadu nejdůležitější. Dům snů není magazín o stavění.

Dům Snů už stojí, jak se Vám líbí? Jde o Běžný dům, nebo je na něm něco zvláštního?

Já bych se do domu nastěhovala okamžitě, ale provedla bych drobné změny. Mám asi jiný vkus než soutěžící :-). Jinak dům je ojedinělý zvolenými technologiemi, které byly při stavbě použity.

Jaký máte vztah ke stavebnictví? Chtěla jste od začátku, aby dům byla dřevostavba s parametry pasivního domu?

Na gymnáziu jsem měla dva roky volitelný předmět pozemní stavby.
Téměř rok jsme typovali a zkoumali která z technologií bude pro natáčení vhodná a mohla by něco nového přinést i divákům a vůbec společnosti s ekologickým smýšlením. Zároveň bylo důležité, aby budoucí majitelé dům „uživili", tudíž co nejnižší náklady na provoz. To nám nízkoenergetická dřevostavba bezezbytku splnila.

Překvapilo Vás něco při stavbě ekodřevostavby, co jste nevěděla?

Tím ,že jsem si technologie skutečně „prozkoumala" překvapení nebylo až tak velké. Ale samozřejmě jsem ve výsledku byla příjemně překvapena například rychlostí s jakou byla postavena hrubá stavba.

Stavbu, zařízení, vybavení vybírali soutěžící anebo dopředu architekt?

Stavbu architekt přizpůsoboval přáním soutěžících, vybavení a zařízení si vybírali sami, nakonec budou v tom domě bydlet.

Měli soutěžící finanční mantinely? Nebo mohli vybírat bez limitu?

Mantinely jsme jim až na vyjímky nedávali.

Soutěžící stavěli dům úplně sami?

V podstatě sami, jen s odbornými pracemi jim pomáhali odborníci (rozvody elektřiny, vody atd.)

Jan Musil nebyl nějakou dobu vidět. Volba jeho jako moderátora přišla přes konkurs?

Loni v srpnu proběhl regulérní casting na moderátora.

Vím, že negativní odpověď nepřijde, ale stejně se zeptám: Byla to dobrá volba?

Byla to ta nejlepší volba.

Když jste vyhlásili casting na soutěžící upoutávka proběhla velmi krátce. To byl takový zájem? U nás na portále se pořád někdo ptá, jak se tam může dostat, snad bude druhá řada...

Během několika dnů bylo zájemců kolem sedmi tisíc tak jsme upoutávku stáhli.Pokud bude mít seriál dobrý divácký ohlas třeba bude i další řada.

Je těžké být v každodenním kontaktu s více soutěžícími a nevybrat si favorita? Neumím si to ani představit, někdo je Vám sympatický a ten vypadne a naopak. Neměla jste někdy sto chutí říct jako režisérka: „Stop takhle ne, vezmeme to znovu a jinak"

Chuť by byla, ale možné to není, je to přece jenom realityshow a tudíž nemohu nic, co se před námi a kamerami děje nijak ovlivnit! Navíc si myslím, že každý, kdo o dům snů bojuje, tak má právo si zajistit spokojenou budoucnost.

Kolik dní jste měla za poslední měsíce volna? Co dovolená?

Od 3.5. jsem do teď neměla ani jeden celý den volna a tak to bude do doby než sestřiháme 12. dílů a odvysíláme přímý přenos 2.12. pak se určitě nějaký den najde.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, aby projekt Dům Snů byl velmi úspěšný MK.

(zdroj fotografií: archiv TV Nova)


4.12.2009

Doporučené odkazy

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...

M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"

Doporučené články

Rezidence NA VACKOVĚ: Našli jsme váš vysněný byt

Jak vypadá byt snů? Každý si ho sice představí tak trochu jinak, ale rozhodně by se měl nacházet v lokalitě s velmi dobrou občanskou vybaveností a dostupností do ostatních městských částí. Měl by být cenově dostupný, s dispozicemi vyřešenými na jedničku. A v neposlední ...

celý článek
Elegantní francouzský stromeček se zešikmením na krátkých stranách

Moderní pohled na klasický vzor v nové kolekci dřevěných podlah Kährs Chevron Návrat k tradicím, klasickým vzorům a poctivé řemeslné práci je patrný u mnoha nově představovaných kolekcí nábytku, obkladů i podlahových krytin. V designérských studiích a vývojových ...

celý článek
Proč si pořídit vířivou vanu

Přemýšlíte, co bude nejlepší relaxací a odpočinkem pro vaše tělo? Revoluce perličkové koupele je tady. Co říkáte na vířivou vanu? Jdete do toho? Různé druhy vířivých van Můžete vybírat mezi vířivým bazénem s protiproudem nebo klasickými vanami leckdy ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: EurooknaFenster und Türen | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Dětský nábytek Intena | Dětské pokoje | Vestavěné skříně |Mříže, garážová vrata, brány | Vysavače pro domácnost | Střešní a ateliérová okna | Postele, matrace, rošty | Montáž předokenní rolety