Jana Rezková: "takové nasazení si nepamatuji"

Kategorie: 0

Přinášíme Vám exklusivní rozhovor s režisérkou Janou Rezkovou. Ta ze svým týmem stojí například za velmi úspěšným pořadem Výměna manželek. Od 9. 9. 09 uvidíme na Nově další projekt Jany Rezkové - reality show Dům Snů.

Milionový pár, Výměna manželek, Superstar 3 a Vem si mě - jen některé pořady, za kterými stojíte. Pro mě je asi nejúspěšnější a nejzajímavější Výměna manželek. Jaká je cesta od takového formátu k Domu snů?

Myslím, že je to jen přirozený vývoj, navíc pro autorský tým, tedy i pro mne se zas tolik nezměnilo. Namísto několika násobného pobytu v rodinách po deseti dnech jsme to jednoduše spojili. A pobyli na stavbě 110 dní. Princip natáčení v podstatě zůstal stejný.

Máte spoustu zkušeností, myslíte si, že bude tento pořad úspěšný?

Kdybych tomu nevěřila, nešla bych do toho. Ale samozřejmě divák je víc a víc náročný.

Kdy Vás myšlenka na podobný pořad poprvé napadla? Co Vás inspirovalo?

Poprvé jsem se s touto licencí setkala před čtyřmi lety.Tehdejší vedení, ale nemělo o tento typ pořadu zájem, proto jsem to zkusila znovu před dvěma lety a tentokrát nápad prošel a začali jsme natáčení připravovat.

Tak asi nebudou mít pravdu, ti co Vás osočují z kopírování pořadu na Primě?

Pořad Dům snů je zaprvé skutečně o něčem jiném a za druhé naše první kolo castingů proběhlo dávno před tím, než Prima přišla se svým projektem.

Trochu to připomíná Vyvolené a BigBrother, kdy Nova rozjela pořad o trošku později a už nedosáhla na očekávaný úspěch. Tehdy to byly velmi podobné pořady. Tady už podle upoutávek budou pořady odlišné. Proč právě Dům Snů zaujme?

Doufám, že Dům snů zaujme, odvedli jsme svoji práci všichni s nejlepším vědomím a svědomím. Navíc si troufnu říct, že s největším nasazením jaké jsem na natáčení zažila za 25 let.

Bude pořad o stavbě, o technologiích nebo bude o vztazích, manipulaci, intrikách, emocích?

Seriál bude o všem, objeví se od každého trochu. Samozřejmě vztahy a emoce jsou pro tento typ pořadu nejdůležitější. Dům snů není magazín o stavění.

Dům Snů už stojí, jak se Vám líbí? Jde o Běžný dům, nebo je na něm něco zvláštního?

Já bych se do domu nastěhovala okamžitě, ale provedla bych drobné změny. Mám asi jiný vkus než soutěžící :-). Jinak dům je ojedinělý zvolenými technologiemi, které byly při stavbě použity.

Jaký máte vztah ke stavebnictví? Chtěla jste od začátku, aby dům byla dřevostavba s parametry pasivního domu?

Na gymnáziu jsem měla dva roky volitelný předmět pozemní stavby.
Téměř rok jsme typovali a zkoumali která z technologií bude pro natáčení vhodná a mohla by něco nového přinést i divákům a vůbec společnosti s ekologickým smýšlením. Zároveň bylo důležité, aby budoucí majitelé dům „uživili", tudíž co nejnižší náklady na provoz. To nám nízkoenergetická dřevostavba bezezbytku splnila.

Překvapilo Vás něco při stavbě ekodřevostavby, co jste nevěděla?

Tím ,že jsem si technologie skutečně „prozkoumala" překvapení nebylo až tak velké. Ale samozřejmě jsem ve výsledku byla příjemně překvapena například rychlostí s jakou byla postavena hrubá stavba.

Stavbu, zařízení, vybavení vybírali soutěžící anebo dopředu architekt?

Stavbu architekt přizpůsoboval přáním soutěžících, vybavení a zařízení si vybírali sami, nakonec budou v tom domě bydlet.

Měli soutěžící finanční mantinely? Nebo mohli vybírat bez limitu?

Mantinely jsme jim až na vyjímky nedávali.

Soutěžící stavěli dům úplně sami?

V podstatě sami, jen s odbornými pracemi jim pomáhali odborníci (rozvody elektřiny, vody atd.)

Jan Musil nebyl nějakou dobu vidět. Volba jeho jako moderátora přišla přes konkurs?

Loni v srpnu proběhl regulérní casting na moderátora.

Vím, že negativní odpověď nepřijde, ale stejně se zeptám: Byla to dobrá volba?

Byla to ta nejlepší volba.

Když jste vyhlásili casting na soutěžící upoutávka proběhla velmi krátce. To byl takový zájem? U nás na portále se pořád někdo ptá, jak se tam může dostat, snad bude druhá řada...

Během několika dnů bylo zájemců kolem sedmi tisíc tak jsme upoutávku stáhli.Pokud bude mít seriál dobrý divácký ohlas třeba bude i další řada.

Je těžké být v každodenním kontaktu s více soutěžícími a nevybrat si favorita? Neumím si to ani představit, někdo je Vám sympatický a ten vypadne a naopak. Neměla jste někdy sto chutí říct jako režisérka: „Stop takhle ne, vezmeme to znovu a jinak"

Chuť by byla, ale možné to není, je to přece jenom realityshow a tudíž nemohu nic, co se před námi a kamerami děje nijak ovlivnit! Navíc si myslím, že každý, kdo o dům snů bojuje, tak má právo si zajistit spokojenou budoucnost.

Kolik dní jste měla za poslední měsíce volna? Co dovolená?

Od 3.5. jsem do teď neměla ani jeden celý den volna a tak to bude do doby než sestřiháme 12. dílů a odvysíláme přímý přenos 2.12. pak se určitě nějaký den najde.

 

Děkuji za rozhovor a přeji Vám, aby projekt Dům Snů byl velmi úspěšný MK.

(zdroj fotografií: archiv TV Nova)


4.12.2009

Doporučené odkazy

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...

Doporučené články

Vyberte si křeslo na čtení

Křesla se pomalu, ale jistě dostávají zpátky do našich domácností. Vždyť už naše babičky říkaly, že je potřeba mít doma křeslo, kde si má člověk odpočinout po náročném dni. Je z čeho vybírat, proto jsme pro vás sepsali možnosti. Vybírejte pečlivě Vždycky byl ...

celý článek
Protisněhová opatření: Detail, který rozhodne o trvanlivosti a bezpečnosti střechy

Aby konstrukční řešení střechy dlouhodobě obstálo v prověrce funkčnosti, trvanlivosti a bezpečnosti, je nutný vhodný návrh střechy i správná montáž jednotlivých prvků, včetně detailů. Většina problémů nevzniká při pokládce tašek do plochy střechy, ale právě při ...

celý článek
Proč se dřevostavby čím dál lépe prodávají?

Není to o mimořádných slevách, výhodných hypotékách, či náhlém výbuchu ekologického smýšlení. Ale ať je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend - máme více peněz, tak více ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy