Honza Musil: "Poznal jsem čistá přátelství, čisté slzy..."

Kategorie: 0

Reality show se podle Honzy Musila nedá moderovat, ale musí se žít. Na tento projekt se Honza vrátil do televize po dlouhých sedmi letech.

I když jste nezačínal na TV Nova tak Vás má asi každý spojeného s Ačkem nebo Snídaní s Novou. Asi tam jste se dostal do povědomí. Jak se moderátor dostane z regionálních medií na Novu?

Na tuto otázku je snadné odpovědět. Samozřejmě, že existuje řada možností jak se dostat z regionu "na velkou televizi", ale já prošel běžným konkurzem, který jsem spolu s Gabrielou Bártíkovou tehdy vyhrál z necelé dvoutisícovky uchazečů do tehdejší Snídaně s Novou. Byla to obrovská zkušenost a od toho se odvíjela řada dalších nabídek, včetně vámi zmíněného Áčka.

Práce moderátora je pro Vás to pravé? 

Kdyby nebyla - nedělal bych ji. Ale myslím si, že to není jistá práce, která by vám zůstala do důchodu.....

Jakých bylo těch pár let, kdy jsme Vás moc neviděli?  Když vezmu účinkování na Primě, tak jste se nebyl vidět pět šest let.

Nebyl jsem vidět sedm let, ale myslím, že se nic nestalo. Alespoň mne nesemlela média ve všech možných i nemožných pořadech. Dělal jsem běžnou práci, která mě baví, ať už to je naše malá agentura Scream Artist Management, naše hospůdka Klub 21 nebo zkrátka běžné moderování akcí v různých městech, které mám nejraději pro osobní kontakt, který je nenahraditelný.

Zaujalo Vás něco na projektu Dům Snů něco dopředu nebo to byl prostě jen jeden z konkursů? 

Po sedmi letech bez televize se neúčastníte projektů bez rozmyslu. Byl jsem osloven týmem Jany Rezkové a přijel jsem na "úvodní kafe" na Barrandov. Hned jak začala Jana mluvit bylo mi jasné, že ví co chce, má to jasně připravené a já se začal unášet na vlně Domu snů. Mělo to ale obrovský háček. Všude ve světě tento projekt moderovala žena. Přesto, jsem byl pozván na konkurz, který nebyl nijak snadný. Ostatně, kdo zná Janu Rezkovou ví, že si musí bát jista svým rozhodnutím. Uplynula doba pár týdnů a jednou večer při venčení našich hafanů zazvonil telefon a pro mne začala "Pohádka plná reality", tedy Dům snů. A já jsem za tuto nabídku s odstupem času ještě víc raději než na začátku. Ukázalo se totiž, že to nebyla jen nabídka práce, ale poznal jsem čistá přátelství, čisté slzy a upřímný smích. V dnešní době je to trošku zázrak, nemyslíte?

Hodně Vás mám spojeného třeba se zvířaty nebo s talk show a teď reality show o stavbě domu, máte ke stavění blízko? 

Ke stavbě mám blízko už od doby, kdy jsem si začal přát svůj dům. Jakmile potkáte partnera pro život, snažíte se svůj sen a plán naplnit a tak věřím, že se to jednou povede. Už proto, že jsem se teď mnohé dozvěděl a naučil. 

Ve Slavoně jsem viděl, jak jste si s dětskou radostí chtěl také namočit dřevěný hranol do impregnace. Chytlo Vás „stavění"?

Stavba je hezká, protože vzniká něco, co je pro život nejdůležitější - domov. samozřejmě pokud nemluvíme o stavbě chlívku, garáže atd. Stavba mě chytla, ale budu upřímný - ta moje vlastní stavba by mě chytla ještě víc. Obdivuju našich deset párů, že makali na stavbě o které nevěděli jestli jim bude nebo nebude patřit. Ale touha a chuť bydlet je silnou motivací. I já bych zřejmě stavěl jako o život s plným nasazením.

Vypadáte na obrazovce hrozně empaticky, opravdu Vás tak dojímají osudy soutěžících? Bylo natáčení hodně o emocích?

Bylo a ještě bude. Čeká nás přímý přenos 9. prosince. Řekl jsem, že reality show se nedá moderovat. Ta se musí žít. A pokud ji žijete férově - přijde smích i slzy. Kdybych to hrál - soutěžící i divák by to poznal. 

Na portálu TV Nova je každý týden Váš příspěvek k jednotlivým soutěžícím. Měl jste své oblíbené? Dá se to: vídat každý den stejnou partu lidí a neudělat si tam své oblíbence a neoblíbené?

Lhal bych kdybych řekl, že všechny lidi miluju a všichni jsou pro mě rovni. Ne, tak to v životě není. Nejdříve ale jeden fakt. Všech si vážím, že se pokusili zlomit svůj osud a že tvořili tým, který vesměs táhl za jeden provaz. A teď k vaší otázce - samozřejmě mám své oblíbence, ale není vyloženě nikdo, koho bych už nechtěl potkat.

Kdo přišel na to, že Ondra a Zuzka dostanou adrenalinový zážitek u bezdomovců? Nebylo Vám jich líto?

Kdo na to asi mohl přijít? Znáte tým lidí v Domě snů? :o) Nechtějte konkrétní jméno... Líto mi bylo Zuzky, ale myslím si, že pro ně dva to byl ten nejkrásnější dárek k narozeninám. Nevěřili by jste, jak takový dárek změní život dvou mladých lidí. Pochyby, které o sobě měli se rozplynuly a zůstal vztah a opora. Jak s tím naloží dál záleží jen na nich...

A co třeba žlutí, když si Romana zvrtla kotník a s Tondou museli domů? Vím, že je to asi to co dělá reality show tím co je, ale musí to být síla prožívat to s nimi. Taky mě jejich osud velmi mrzel, to byla velmi smutná situace.

Hodně smutná. A já myslel, že jí neustojím. V tomto momentě dokázal mistr střihač své a já nevzlykal a neutíral slzy... V opačném případě, kdyby střihači nezasáhli by se divák z mých úst nic nedozvěděl.

Líbí se Vám samotný dům a technologie na něm použité. Bylo něco, co Vás v této oblasti překvapilo?

Já znal projekt ihned jak byl zpracován podle "návrhů" soutěžících párů. Miluju slaný bazén, solnou jeskyni, výhled z terasy a kuchyni s obývákem. pár věcí bych udělal jinak, ale to je normální. Technologie a dům jako takový se mi líbí, co bych řešil rozhodně jinak jsou příjezdové cesty ke garáži, garáž se dveřmi a horní část domu. A co mě překvapilo? Hlavně nasazení našich soutěžících a preciznost s jakou dům stavěli.

Režisérka Jana Rezková si Vás moc pochvalovala, jak se Vám spolupracovalo s realizačním týmem.

Výborně. Jedním slovem výborně. To není pracovní tým, ale rodina. Jany a všech si moc vážím. Čekal jsem, že se dostaví ponorka, ale ono nic. Zázrak.

Byl každý krok připravený nebo třeba ráno zavolali z televize, že se ten den jede do bazénu nebo do nějaké firmy a vy jste musel jet? Jak často jste se soutěžícími byl?

Měl jsem 8 dnů volna (z toho dvakrát jsem musel skrze rodinnou událost mimo Prahu). Na stavbě se něco plánovat dá, ale život deseti párů ne. Takže jsme spolu byli téměř neustále.

Šel byste do toho znova, když víte o čem to je?

Šel.

Víte co budete dělat v dalším období? Uvidíme Vás ještě někde na obrazovce?

Nikdy neříkej nikdy, ale myslím si, že si obrazovka i divák zase na nějaký čas odpočine od Musila. A práce, když se pracovat chce - je dostatek.

Přeji Vám, ať se Vám daří a splní se Vám Vaše sny. Krásný den.

Moc děkuji a i já každému přeji, aby nejen realizoval svůj Dům snů, ale aby žil svůj život plný snů, které se dávají naději pro hezký život.

Rozhovor s Honzou Musilem připravil Martin Kunesch

http://www.honzamusil.cz

foto 3-9, archív TV Nova
foto 1,2 archív www.ekodrevostavby.cz

 

Související články:

Honza Musil nás provede reality show "Dům snů"

Videorozhovor s režisérem reality show "Dům snů" Ivo Macharáčkem

Jana Rezková: "takové nasazení si nepamatuji"

Pavel Husek: "Doufám, že mě vítězi pozvou na kávu"

Rozhovor s architektem Josefem Smolou


4.12.2009

Doporučené odkazy

M.T.A., spol. s r.o.
Dodavatel materiálů pro dřevostavby. Jeden z hlavních partnerů "Domu snů"
Knauf Praha, s. r. o.
Společnost  Knauf Praha, s. r. o., působí na českém trhu v oblasti výroby a prodeje ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...


Doporučené články

Správa nemovitostí v Olomouci a okolí

Jste majitelem domu, bytu nebo jiné investiční nemovitosti a nemáte dostatek času na její správu? Stále se vám nedaří najít vhodného nájemníka? Nestíháte efektivně řešit veškeré technické záležitosti okolo pronájmu nemovitosti? Přenechejte povinnosti profesionálům a ...

celý článek
Víkendové sruby a srubové chaty se těší velké oblibě

V posledních letech se víkendové sruby a srubové chaty těší velké oblibě. A není tu řeč pouze o prostorách pro víkendové rekreace. Řada lidí se k podobnému stylu bydlení uchyluje na stálo. A není divu. Dřevostavby mají mnoho nesporných výhod a stávají se moderním ...

celý článek
Technická správa budov

Nabízíme technickou správu budov a kompletní facility management v Praze, kde v současné době spravujeme přes 9 000 bytový jednotek. Pokud si vaše Společenství vlastníků jednotek neví rady s náročnou technickou správou bytových domů, vyzkoušejte náš facility management na ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy