Vyberte si křeslo na čtení

Kategorie: Obývací pokoj
Křesla se pomalu, ale jistě dostávají zpátky do našich domácností. Vždyť už naše babičky říkaly, že je potřeba mít doma křeslo, kde si má člověk odpočinout po náročném dni. Je z čeho vybírat, proto jsme pro vás sepsali možnosti.

Vybírejte pečlivě

Vždycky byl váš sen mít doma křeslo, kde si sednete s knížkou, čajem, zabalíte se do deky a budete odpočívat nebo jen tak koukat z okna? Tak směle do toho, na trhu je celá řada pohodlných křesel, která jsou takovým aktivitám přímo navržená. Ale musíte vybírat a hlavně vyzkoušet.

Víte, kde se křesla vzala?

Křesla původně vznikla už ve starém Egyptě, kde byla učená pro faraony a vysoké úředníky, ostatní pak seděli pouze na židlích. Postupem času se naštěstí křesla dostala i mezi nás a my si tak můžeme užívat pohodlí.

Bohužel se na křesla často zapomíná a stačí nám jenom sedací soupravy, přitom je to velká škoda. Křesla se vynechávají většinou z nedostatku místa v interiéru, protože se do něj musí vejít nejen sedačka, ale také obývací stěna. Také je to tím, že neumíme v křeslech sedět a odpočívat a přitom to jde úplně samo se správným křeslem.

Nejvíc pohodlný je ušák

Každý, kdo má rád pohodlí ví co je "ušák". Ušák je hluboké křeslo, které poskytuje oporu pro záda, hlavu i ruce. Maximální pohodlí ještě umocňují boční opěrky hlavy, to jsou ty "uši". Díky tomu je tak moc pohodlné si v něm jen tak sedět.

5 pravidel, jak si vybrat křeslo

1. musíte si SEDNOUT
2. proměřte si výšku a šířku křesla
3. výšku područek
4. sklon zadové opěrky
5. zjistěte si pravidelnou péči a údržbu

Uklidněte se v houpacím křesle

Houpací křeslo dokáže člověka tak uklidnit, že není žádný problém v něm usnout. Víte, proč? Protože nám houpání připomíná pohyby, jaké se děli v mámině břiše. U houpacího křesla je nutné si ohlídat kvalitní zpracování a materiál, dle také dostatečně dlouhé zadní oblouky a bezpečnostní zarážku jako prevence proti převrácení.

Křeslo k televizi

S příchodem televize se začalo dbát na pohodlné sledování. Proto často ke křeslům najdete taburetky nebo jiné kusy nábytku, na které si můžete dát nohy a naplno u televize relaxovat. Dobré je mít u křesla stolek na odložení hrnku nebo ovladače.

Křeslo s mnoha funkcemi

Masážní křesla patří do zcela jiné kategorie. Jedná se totiž o křesla, která dokáží hotové zázraky. Dokáží uvolnit ztuhlé svaly, uvolnit z těla napětí a celé tělo zcela zrelaxovat. U masážního křesla je důležité vybírat křeslo od profesionálů. To znamená, z pravé kůže, žádné koženky a nebo z tzv.mikrovlákna. tyto materiál zajistí, že se nezpotíte a tělo tak neprochladne.

2.1.2018

Doporučené odkazy

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
SMOLA Josef ING. ARCH. - autorizovaný architekt
Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, individuálním návrhům domů, včetně tvorby ...

Doporučené články

Protisněhová opatření: Detail, který rozhodne o trvanlivosti a bezpečnosti střechy

Aby konstrukční řešení střechy dlouhodobě obstálo v prověrce funkčnosti, trvanlivosti a bezpečnosti, je nutný vhodný návrh střechy i správná montáž jednotlivých prvků, včetně detailů. Většina problémů nevzniká při pokládce tašek do plochy střechy, ale právě při ...

celý článek
Proč se dřevostavby čím dál lépe prodávají?

Není to o mimořádných slevách, výhodných hypotékách, či náhlém výbuchu ekologického smýšlení. Ale ať je to jakkoli, počty majitelů nových dřevostaveb u nás za poslední roky strmě stoupají. Možná namítnete, že je to obecný trend - máme více peněz, tak více ...

celý článek
Keramický obklad je stále aktuální

„Keramika je hezká sama o sobě," říká o keramických obkladech architekt Jan Ranný Keramický obklad patří spolu s kamenem a dřevem v bytové architektuře mezi tradiční materiály, které nikdy nevyjdou z módy. Osvědčený keramický obklad má výjimečné vlastnosti, jeho ...

celý článek

Komentáře

Autor:
Komentář:
Kontrola:
5 krát 3 =  Zadejte výsledek

Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy