Jak sjednat stavební spoření a na co si dát pozor?

Kategorie: 0
Stavební spoření je populárním finančním produktem, s pomocí něhož můžete zhodnocovat své úspory a zároveň využít lákavého úvěru na bydlení. Rozhodnete-li se využít tohoto peněžního řešení, pak máte určitě na výběr, co se týče volby konkrétního poskytovatele.

Stavební spoření  nabízí hned několik bankovních a finančních společností. Chcete-li si vybrat spoření s nízkými poplatky, výhodnou úrokovou sazbou a ostatními parametry, využijte k tomu praktického srovnání na internetu.

Tato varianta online je přístupná 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Na počátku všeho tak budete moci ušetřit minimálně spoustu drahocenného času, který by vám zabraly návštěvy poboček a srovnávání svépomocí.

Buďte při žádosti o stavební spoření obezřetní

Stavební spoření je obecně výhodným produktem, jenž má v dnešní době smysl. O tom není jakýchkoliv pochyb. I přesto byste si měli dávat pozor na některé věci, kvůli nimž si můžete spoření do jisté míry znehodnotit nebo prodražit. A k tomu občas bohužel přispívají i nekorektní finanční poradci.

Tak například velikost cílové částky stavebního spoření. Ta nejvyšší nemusí vždy znamenat to nejlepší. Volte ji s ohledem na své budoucí potřeby a nenechte se v plné míře ovlivňovat samotnými poskytovateli. Právě z cílové částky totiž platíte desetiprocentní provizi, takže toto konání mnohých prodejců má bezpochyby svůj význam.

Dále si dejte pozor na výpověď stavebního spoření. Myslete na to, že pokud smlouvu ukončíte dříve, než před jejím skončením, což bývá doba šesti let, vystavujete se riziku ztráty státního příspěvku. A to není zcela zanedbatelná částka. Může to být až 2 000 Kč ročně.

Co když budete chtít využít úvěr ze stavebního spoření?

Stavební spoření upotřebí dva odlišné typy klientů. Jedni chtějí peníze zhodnotit a obdržet státní podporu. Jiní si spoří za účelem získat primárně úvěr ze stavebního spoření. Ať už jde o ten překlenovací nebo řádný, s nímž se pojí výhodná úroková sazba.

Také v tomto směru si pohlídejte konání některých finančních poradců, kteří by vám měli zajišťovat poskytnutí peněžních prostředků tímto způsobem.

Někdy totiž narazíte na poradce, jež s vámi chtějí za každou cenu uzavřít novou smlouvu a na ni pasovat úvěr ze stavebního spoření. Takovou variantu se snažte vždy odmítat a využívejte potenciál své původní smlouvy na stavební spoření, ať už je nastavena jakkoliv. Právě s pomocí ní se totiž domůžete lepších podmínek a máte naspořenou nějakou minimální částku. Zároveň se vyhnete poplatkům spjatým s uzavřením smlouvy nové.

Využijte potenciál stavebního spoření a nebraňte se bezpečnému zhodnocení vlastních finančních prostředků s adekvátním bonusem.


27.6.2017

Doporučené odkazy

RADION - Mgr. Stanislav Paleček
Firma RADION - Mgr.Stanislav Paleček se zabývá diagnostikou staveb od radonového průzkumu po ...
ATREA - specialista na rekuperaci tepla
Zásadním principem výrobního programu firmy ATREA s. r. o. je již od roku ...
SLAVONA - tradiční český výrobce oken a dveří

Výrobce dřevěných oken a dveří s dlouholetou tradicí, hlavním zaměřením je ...


Doporučené články

Správa nemovitostí v Olomouci a okolí

Jste majitelem domu, bytu nebo jiné investiční nemovitosti a nemáte dostatek času na její správu? Stále se vám nedaří najít vhodného nájemníka? Nestíháte efektivně řešit veškeré technické záležitosti okolo pronájmu nemovitosti? Přenechejte povinnosti profesionálům a ...

celý článek
Víkendové sruby a srubové chaty se těší velké oblibě

V posledních letech se víkendové sruby a srubové chaty těší velké oblibě. A není tu řeč pouze o prostorách pro víkendové rekreace. Řada lidí se k podobnému stylu bydlení uchyluje na stálo. A není divu. Dřevostavby mají mnoho nesporných výhod a stávají se moderním ...

celý článek
Technická správa budov

Nabízíme technickou správu budov a kompletní facility management v Praze, kde v současné době spravujeme přes 9 000 bytový jednotek. Pokud si vaše Společenství vlastníků jednotek neví rady s náročnou technickou správou bytových domů, vyzkoušejte náš facility management na ...

celý článek
Stavba Domu snů | Články o bydlení | Česká okna a dveře | Galerie o bydlení | Odkazy
Dům snů - informace o stavbě nízkoenergetických a pasivních domů.
Doporučujeme: Eurookna | Vchodové dveře | To pravé BYDLENÍ | Galerie o bydlení | EkodřevostavbyEurookna a dveře | SLAVONA | Okna a dveře | Keramické lustry na chalupu | Vybavení chalupy | Stavba chalupy